Jakie meble przydadzą się nam w warsztacie samochodowym lub garażu?

shop-inside_001-1200

Niezależnie od tego czy zabierasz się do urządzania nowego garażu lub po prostu chcesz dokonać przebudowy warsztatu samochodowego – przy wyborze mebli musisz sobie uświadomić, że nie jest to prostym zadaniem. I jest jeszcze bardziej komplikuje to fakt, że na każdym kroku ktoś próbuje prawić ci morały na temat tego co może ci się przydać. Ale bez względu na to czy szukasz mebli garażu, który możesz szybko przekształcić w pracownię czy warsztat samochodowy -potrzebne będą ci mocne, trwałe meble do garażu aby w pełni użyć jego potencjału.

Krok pierwszy: Projekt planu mebli. Nie wszystkie garaże są dostosowane w ten sam sposób. Jeśli jesteś w trakcie przebudowy aby zmienić swój garaż również w miejsce nadające się przechowywania, to chyba najlepiej, aby kupić jakieś metalowe regały do przechowywania książek i pudełek na ogrom materiałów. Garaż, który również musi się spełnić jako warsztat wymaga większej przestrzeni i mebli, które mogą być łatwiej przeniesione, stąd i tutaj takie rozwiązanie może okazać się pomocne.

Krok drugi: Wybierz szafę, która może pomieścić wszystko co najważniejsze w danym miejscu, wszystko co musi być dobrze chronione. Każdy garaż potrzebuje miejsca, w których można przechowywać narzędzia, które są niezbędne, aby mieć blisko domu bądź warsztatu samochodowego. Trzeba też pomyśleć o przypadkowym uderzeniu szafki samochodem – gdy to się stanie a masz do czynienia z byle jaką powłoką szafy możesz spodziewać się drogich narzędzi porozrzucanych po całym garażu. Nawet jeśli uważasz, że nie będzie sytuacji uderzenia w szafki czy innych wszelkich większych nadużyć, lepiej przygotować się do każdej takiej sytuacji, inwestując w metalowe szafy do garażu, która nawet jeśli coś stanie się niespodziewanego odpowiednio ochronią dobra w nich ukryte. W ten sposób będziesz miał nie tylko meble, które będą trwać przez jakiś czas, ale również ochronisz swoje narzędzia i inne ważne rzeczy.

Krok trzeci: zakup szafy metalowe do łatwego przechowywania i organizacji. Przydadzą się również regały i komody, wiele mebli przeznaczonych jest do przechowywania przedmiotów, a także będą dobrze wyglądać. Szafy metalowe jednak najlepiej odpowiadają na potrzebę garażu. Ale na szczęście, wiele szaf metalowych dziś może również dobrze wyglądać. Możesz wybrać styl, który pasuje do twoich pomysłów, ale najważniejsze byś się upewnił, że korzystasz w odniesieniu do mebli w warsztacie bądź garażu z metalu, a nie innego materiału, który może być bardziej podatny na działanie żywiołów.

Należy rozważyć koszty, wydajność i styl podczas oceny mebli

panele koszalinPrzed zakupem upewnij się, że przedmiot, który planujesz kupić spełnia twoje normy dla wszystkich tych czynników. Uważaj na słabo zrobione przedmioty, które wkrótce się rozpadną, gdy są używane w garażu.

To fakt, że dobrze zorganizowana przestrzeń zwiększa komfort w warsztacie. Teraz jest szeroka gama produktów dostępnych na rynku, jednak musisz dowiedzieć się dokładnie to, co jest dobre, do konkretnych potrzeb – co może być frustrujące.
Garaże mają również specyficzne wymogi organizacyjne w oparciu o potrzeby właściciela domu. Duże szafki, stoły, krzesła i regały mogą w odpowiedni sposób uzupełnić powierzchnię garażową, działając dobrze dla kogoś, kto wykorzystuje garaż jako miejsce pracy. Istnieją również centra projektowe, które posiadają większe narzędzia, tutaj również można korzystać z szaf ściennych w garażu i regałów metalowych. Wiele garażowych i warsztatowych systemów mebli można łatwo skonfigurować, aby sprostać potrzebom. Wiele z tych systemów są modułowe i dlatego są przeznaczone do łatwego czyszczenia. Polecamy również szafy z możliwością poziomowanie nóżek, które równoważą powierzchnię nierównej podłogi.

Mamy nadzieję, że pomoże to w twoim dążeniu do znalezienia właściwej równowagi organizacji i dostosowania do konkretnych potrzeb twojego garażu bądź warsztatu.
Zaplanuj schemat działania, gdyż strategia zorganizowania jest pierwszym krokiem do osiągnięcia twoich celów. A więc – miłego urządzania!

Pomoc w tworzenie niniejszego poradnika uzyskaliśmy dzięki stronie www.kaim.work – producentowi mebli na zamówienie dla Twojego serwisu samochodowego.

3 komentarze “Jakie meble przydadzą się nam w warsztacie samochodowym lub garażu?”

  1. Przydatne wskazówki, akurat planuje odświeżyć garaż. Mogłyby tu się znaleźć jakieś przykładowe projekty zorganizowania przestrzeni 🙂

  2. Spoko temat. Ja w swoim garażu mam akurat mebelki mieszkaniowe, które już się wysłużyły. lecz przymierzam się do kupna szafki na kółkach na narzędzia:-)

  3. Bardzo dobre rozwiązanie Zenku. Muszę to swojemu mężowi powiedzieć. On cały czas coś kupuje do swojego garażo-warsztatu:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *