3 sytuacje zawodowe, które bywają problem przy ubieganiu się o kredyt samochodowy

car-loan

Kiedy pożyczkodawca odrzuca czyjś wniosek o pożyczkę na samochód, powszechne jest obwinianie kiepskiej historii kredytowej w tej sytuacji. Ale to nie jedyna przyczyna. Twoja sytuacja zawodowa może również uniemożliwić uzyskanie zezwolenia na kredyt samochodowy.

Twój status zatrudnienia daje kredytodawcom wskazówki, jak dobrze możesz sobie poradzić z pożyczką, nawet jeśli nie jest to jedyny czynnik. I nie jest tajemnicą, że niektóre sytuacje są mniej przychylne, jeśli chodzi o kredyt na samochód niż inne. Które z nich mogą prowadzić do dezaprobaty kredytu samochodowego?

#1 Niewystarczające dochody

Twoje dochody zwykle nie wpływają zbytnio na twoją zgodę na kredyt samochodowy. Ale to nie znaczy, że kredytodawcy nigdy ich nie rozważają. Na podstawie kwoty i długości okresu wypożyczenia samochodu pożyczkodawca może odmówić Ci pożyczki, jeśli twój dochód jest zbyt niski.

Przyjmą, że twoje dochody mogą prowadzić do zmagania się z płatnościami i w wyniku tego odrzucą cię w przedbiegach. Celem tego jest zmniejszenie ryzyka związanego ze spłatą pożyczki. Ale jest to również dla twojego dobra, ponieważ może uniemożliwić ci zaciągnięcie długu, którego możesz nie być w stanie obsłużyć.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli twój dochód jest zbyt niski, jest ubieganie się o mniejszą pożyczkę. Możesz również poprosić kogoś o pożyczkę, o ile ta osoba zarabia wystarczająco dużo i ma dobrą ocenę kredytową. Innym rozwiązaniem jest spojrzeć na ranking kont osobistych i znaleźć możliwość założenia rachunku na bardziej przychylnych warunkach.

#2 Zbyt częsta zmiana zatrudnienia

Młodsi dorośli, szczególnie ci w wieku 20 i 30 lat, mają skłonność do zmiany pracy. Ta praktyka może kolidować z zatwierdzeniami kredytu samochodowego. Jeśli jesteś w tym przedziale wiekowym, możesz znać znajomych, którzy tak właśnie robią. A może sam jesteś w tej kategorii.

Częsta zmiana pracy nie zaszkodzi, jeśli dobrze zaplanujesz ten ruch, ale pożyczkodawcy mogą odmówić zatwierdzenia twojego kredytu samochodowego, jeśli masz niestabilną historię zatrudnienia. Chcą zobaczyć spójność. Jeśli masz stałą pracę to dla nich bardziej prawdopodobne jest, że uzyskasz stałe wynagrodzenie, dzięki któremu będziesz mógł dokonywać regularnych płatności w zamian za pożyczkę na samochód.

Sekret polega na tym, aby utrzymać pracę tak długo, jak to możliwe, chyba że masz dobry powód do odejścia. Trzymając się jednej pracy przez jakiś czas, kredytodawcy nie będą podnosić brwi podczas przeglądania wniosku o kredyt. A jako dodatek zyskujesz to, że przyszli pracodawcy nie będą kwestionować twojego CV, jeśli zapukasz do ich drzwi po nową pracę.

#3 Ubieganie się o kredyt samochodowy podczas okresu próbnego

Jeśli próbujesz ubiegać się o kredyt samochodowy podczas okresu próbnego, możesz mieć problemy z uzyskaniem zgody. Dla pożyczkodawcy okres próbny oznacza, że nie masz jeszcze zagwarantowanej pracy. Nie chcą, żebyś stracił pracę po trzech miesiącach, gdy będziesz im winien pieniądze za pożyczkę. Rada? Po prostu zaczekaj, aż skończy się okres próbny.

Jeden komentarz dla wpisu “3 sytuacje zawodowe, które bywają problem przy ubieganiu się o kredyt samochodowy”

  1. Samochód – to w wielu przypadkach podstawa komunikacji, pracy, stanu majątkowego itp. Bez auta jest ciężko jeśli nie masz zdolności kredytowej – bez obaw 🙂 Imprumut rapid Trzeba tylko umieć się dobrze zakręcić, aby takie auto kupić, jakie się chce. Mając samochód można zarabiać, jeśli się go nie ma… kicha. I dlatego warto w niego zainwestować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *