7 sposobów na zajęcie dzieci podczas podróży samochodem

Każdy rodzic to zna. Stanie w korku z dziećmi na tylnym siedzeniu samochodu, jest duszno i ​​gorąco, z każdą sekundą coraz bardziej rośnie irytacja. Skrupulatnie planowałeś i przygotowywałeś się na każdy rodzaj pogody, terenu i aktywności podczas Twojej nieobecności, ale jedna rzecz, której jeszcze nie opanowałeś, to jak sprawić, by Twoje małe dzieci były czymś zajęte podczas podróży. Istnieje mnóstwo wskazówek, więc pomyśleliśmy, że skompilujemy kilka naszych ulubionych, aby pomóc Ci w następnej podróży rodzinnej.

1. Książki audio

Książki audio są świetne. Są edukacyjne i, w zależności od wieku twojego dziecka, mogą go nawet zająć przez całą podróż. Ale na wypadek, gdybyś nie miał ochoty słuchać Świnki Peppy po raz szósty z rzędu, jest mnóstwo niedrogich odtwarzaczy MP3, które możesz zdobyć. Weź jeden z nich, słuchawki i każde dziecko może słuchać innej książki na tylnym siedzeniu. A ty, cóż – możesz pozostać w ciszy i spokoju na drodze.

2. Ipad

Ipad – mistyczny, magiczny gigantyczny smartfon. Nie są dla wszystkich, ale z pewnością mogą się przydać podczas długich podróży. Wypełnij je grami edukacyjnymi, aby Twoje dzieci były rozbawione, a jednocześnie będą się uczyć!

3. Kolorowanki

Kolorowanki są idealne jeśli szukamy czegoś fizycznego, co może zająć małe ręce. Tylko upewnij się, że twoje dzieci mają wyłącznie kredki lub ołówki – nikt nie chce, aby ich tapicerka przypominała obraz niczym z muzeum sztuki współczesnej!

4. Tradycyjne gry samochodowe

Czasami wszystko, czego potrzebujesz, aby zwrócić ich uwagę, to gra słówna. Wiemy, że jest tradycyjny, ale czasem stara szkoła jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. To także świetny pomysł, aby spróbować stworzyć własne gry lub quizy złożone z faktów na temat tego, co odwiedzasz. Ukryj kilka nagród za poprawne odpowiedzi, a dzieci będą mega zainteresowane w mgnieniu oka!

5. Aparat

Jeśli masz przy sobie stary aparat cyfrowy, jest to świetny sposób na zabawienie dzieci na tylnym siedzeniu. Mogą robić mnóstwo zdjęć i – nigdy nie wiadomo – mogą złapać naprawdę piękny kadr! Dzieci mają talent do robienia prawdziwych zdjęć, więc niech zajmą się dokumentowaniem podróży podczas prowadzenia samochodu.

6. Dzienniki podróży

Możesz kupić też gotowe czasopisma podróżnicze lub, jeśli masz ochotę na zabawę z dziećmi przed wyruszeniem w trasę, zawsze możesz stworzyć własne. Dołącz pytania i fajne fakty na temat miejsca docelowego, na przykład, jakiej waluty będziesz używać i kilka przydatnych zwrotów w języku, a będą one tym zainteresowane przez wiele godzin!

7. Przekąski!

Oczywiście, są one tak samo ważne dla twojego zdrowia psychicznego, jak dla twoich dzieci. Wystarczy tylko kilka małych przekąsek, aby dzieci grzecznie siedziały przez dłuższą chwilę na tylnym siedzeniu.

Teraz masz wskazówki, jak sprawić, by dzieci były szczęśliwe na tylnym siedzeniu, ale nie zapomnij o ich bezpieczeństwie. Sprawdź opinie o urządzeniu Smart Kid Belt bo być może to innowacyjne zabezpieczenie do samochodu jest właśnie tym, czego szukasz dla swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *