Akcesoria do polerowania – co warto mieć pod ręką?

Okazuje się, że można w prosty sposób poprawić wygląd samochodu, kiedy zatroszczy się o wypolerowanie jego lakieru. Czynność ta jest także wskazana w sytuacjach, w których powierzchnia karoserii jest porysowana. Z tego powodu wielu kierowców posiada pod ręką liczne akcesoria, które wymieniliśmy w niniejszym wpisie. Zapraszamy do lektury.

Istnieje wiele sytuacji, w których zalecane jest użycie akcesoriów do polerowania lakieru samochodowego. Niestety, wspomniany lakier jest podatny na różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego warto poradzić sobie z tym dość niefortunnym zjawiskiem i go wypolerować, dzięki czemu można się pozbyć mniejszych i średnich uszkodzeń, bez konieczności lakierowania auta. W takim razie jakie akcesoria do polerowania samochodu warto kupić?

Najważniejsze akcesoria do polerowania lakieru samochodowego

Profesjonaliści doskonale wiedzą, że efekt końcowy polerowania zależy nie tylko od umiejętności specjalisty, ale też jakości stosowanych akcesoriów. Z tego powodu zawsze warto korzystać ze sprawdzonych produktów, mających dobre zastosowanie w polerowaniu lakieru. Po pierwsze warto zaopatrzyć się w gąbki do polerowania.

Gąbki polerskie to akcesoria do pielęgnacji samochodu oparte na planie koła, które są standardowo montowane w elektronarzędziach. Można także spotkać się z produktami do polerki ręcznej, jednak nie będą tak efektywne, choć nadal warto je posiadać. Do ręcznego polerowania polecamy ściereczki z delikatnej mikrofibry. Natomiast w kontekście wspomnianych gąbek warto lepiej poznać tego rodzaju produkty, ponieważ istnieje kilka ich rodzajów.

Standardowo tego typu akcesoria do polerowania lakieru samochodowego dzieli się na trzy główne kategorie. Chodzi o modele mocno ścierne, średnio ścierne oraz lekko ścierne.

Gąbki twarde – są stosowane z bardziej agresywnymi produktami polerskimi, wyróżniają się dużą mocą cięcia. Z tego powodu są przeznaczone do redukcji większych i głębszych zarysowań.

Gąbki średnie – ten rodzaj jest wskazany do stosowania z uniwersalnymi pastami polerskimi. Są najbardziej uniwersalne, ponieważ sprawdzą się w przypadku średniej wielkości defektów i przygotują lakier do wykończenia.

Gąbki miękkie – miękkie gąbki są przeznaczone do prac wykończeniowych, mających nadać lakierowi wysoki połysk. W połączeniu z pastą finiszową można usuwać nimi np. hologramy. Sprawdzają się także w ramach nakładania płynnych wosków.

Kształt gąbki także ma znaczenie. Eksperci zalecają wybór modeli z rowkami. Dlaczego? Podczas polerowania lakieru wytwarza się ciepło, a standardowe gąbki mogą się przegrzewać, tymczasem skorzystanie z takiego akcesorium umożliwi odprowadzenie ciepła poza obszar polerowany.

Popularne akcesoria do polerowania samochodu to również pasty polerskie, które powinny być dobrane do rodzaju zadania – bardziej agresywne są używane do usuwania głębszych defektów, a delikatniejsze i woski mają nadać lakierowi połysk i ewentualnie zabezpieczyć go.

Poza pastami polerskimi i gąbkami warto przemyśleć zakup takich akcesoriów, jak taśmy maskujące, którymi można zabezpieczyć  bardziej newralgiczne elementy nadwozia, takie jak na przykład klamki lub lampy.

Warto wspomnieć, że zamiast gąbek można także stosować futro polerskie, które jest przeznaczone do agresywnego polerowania. Wśród zalet futer należy podkreślić zachowanie doskonałej wentylacji przy dużej sile ściernej. Te nie sprawdzą się jednak przy pracach wykończeniowych mających na celu zwiększenie połysku obrabianej powłoki.

Powyższe akcesoria do polerowania samochodu to podstawowe narzędzia, które sprawdzą się podczas większości prac polerskich. Pamiętaj, żeby zawsze korzystać ze sprawdzonego asortymentu, ponieważ ten ułatwi polerowanie.

Kup profesjonalne akcesoria do polerowania lakieru samochodowego!

Dobre akcesoria do polerowania samochodu, narzędzia lakiernicze oraz wiele więcej znajdziesz w ofercie sklepu ekemichal.pl!

Polecamy:
Dlaczego warto wynajmować samochody klasy C?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *