Amerykanie ciągną do Kanady

USA and Canada. USA flag and Canada flag

Wraz z wyborem nowego prezydenta USA rośnie zapotrzebowanie na przeprowadzki. W Stanach Zjednoczonych ostatnio dzieje się bardzo dużo i jest to związane z niedawnymi wyborami na urząd prezydenta. Pewny jest fakt, iż 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych, zostanie kontrowersyjny biznesman Donald Trump. W swojej kampanii wyborczej nie ukrywał swoich poglądów, które w wielu osobach wzbudziły strach i niepewność o dalsze losy Ameryki.

Ciekawa oferta

Natknąłem się w sieci na dosyć ciekawą grafikę, która prezentowała dokumenty paszportowe oraz zdjęcie samolotu kanadyjskich linii lotniczych. Poniżej, widniał bardzo jednoznaczny podpis – „zestaw startowy Amerykanina”. Takich obrazków można było znaleźć w Internecie o wiele więcej, co idealnie pokazuje nastroje mieszkańców USA, jakie zapanowały po wyborach prezydenckich. Bardzo spora część społeczeństwa boi się o dalsze sprawowanie władzy i deklaruje chęć emigracji – najczęściej w kierunku Kanady.

Z USA do Kanady

Przeprowadzki zagraniczne z USA do Kanady mogą stać się niebawem niemałym problemem, jeżeli władza sprawowana przez Donalda Trumpa będzie spełnianiem jego obietnic wyborczych. Społeczeństwo bardzo szybko zareagowało na wynik wyborów, czego dowodem mogły być problemy z dostaniem się na serwisy internetowe, które traktują właśnie o emigracji do północnego sąsiada Stanów Zjednoczonych. Wiele osób rozważało również inny kierunek podróży, jak chociażby Europa. Niemniej jednak, bardzo trudno określić teraz skalę tego przedsięwzięcia, gdyż potrzeba przynajmniej kilku miesięcy sprawowania władzy nowego prezydenta, aby móc faktycznie zaobserwować jego poczynania oraz ich wpływ na społeczeństwo.

Przeprowadzki międzynarodowe

pasy transportowe z napinaczem od producenta Twojepasy.plPrzeprowadzki międzynarodowe nie są czymś nowym, jednakże w przypadku Stanów Zjednoczonych mamy do czynienia z ewidentną ucieczką – przed władzą, nowym porządkiem oraz przede wszystkim niewiadomym. Stany Zjednoczone są aktualnie jednym wielkim znakiem zapytania i pozostaną nim prawdopodobnie do czasu, kiedy Donald Trump podejmie pierwszą ważną decyzję z urzędu prezydenta. Dopiero wtedy będziemy mogli zobaczyć, w jakim kierunku chce prowadzić swój kraj i czy jego slogany wyborcze będą miały przełożenie na rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *