Amerykańska motoryzacja jak pudełko z czekoladkami

Auta z USA od lat intrygują europejskich kierowców. Przyzwyczajeni do volkswagenów, opli czy citroenów kierowcy nagle odkrywają samochody z USA. Zupełnie inne od tych spotykanych na drogach Starego Kontynentu. Ale właściwie czym dzisiaj chcą jeździć Amerykanie? Sprawdziliśmy, jakie auta w tym roku najchętniej kupują.

Import aut ze Stanów od lat utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie. Samochody z USA cieszą się powodzeniem, bo oferują swoim właścicielom zgoła inny rodzaj motoryzacji niż ten, do którego przyzwyczaili nas europejscy producenci. Import aut z USA wielu kierowcom przypomina otwieranie bombonierki z czekoladkami, z których każda jest inna. Kupując samochód z USA, często wzorujemy się na nawykach zakupowych kierowców zza oceanu. Sprawdźmy więc, jakie auta najlepiej sprzedają się w Stanach Zjednoczonych w tym roku.

Samochody z USA – dlaczego nas tak ciekawią?

Śledząc strukturę sprzedaży samochodów w 2022 roku, trzeba niestety, podobnie jak i w zeszłym roku, brać pod uwagę, że nie wszystkie modele były w takim samym stopniu dostępne dla kupujących. Problemy z łańcuchami dostaw nadal wpływają na stany magazynowe dealerów. Nadal więc trudno jest znaleźć nowe pojazdy do kupienia, zwłaszcza jeśli auto ma być w rozsądnej cenie. Nic więc dziwnego, że wielu producentów samochodów zgłasza spadki sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem. Mimo to niektórym modelom udaje się przebić i stać się sprzedażowymi hitami. Oto trzy najlepiej sprzedające się w Stanach Zjednoczonych samochody w pierwszych trzech kwartałach 2022 roku. Zwłaszcza ciekawie wygląda podium:

1. Ford F-Series (467 307 sprzedanych egzemplarzy)
2. Chevy Silverado (374 479 sprzedanych egzemplarzy)
3. Ram Pickup (363 089 sprzedanych egzemplarzy)

Pick-upem na zakupy i na wycieczkę za miasto

To, co może szokować europejskich kierowców, jest czymś zupełnie normalnym dla Amerykanów. Wszystkie trzy modele najlepiej sprzedających się w pierwszym kwartale tego roku samochodów to… pick-upy. Ile tego typu aut spotykamy na europejskich drogach? To w zasadzie garstka. Spotkanie dużego pick-upa w Polsce wciąż stanowi prawdziwą atrakcję. Nie ma ich dużo, bo też stosunkowo rzadko trafiają do oferty polskich dealerów. Właśnie dlatego import aut z USA może być tak obiecujący. Można sprowadzić auto, które, choć w Stanach nie zwróci większej uwagi, w Polsce spowoduje ból szyi u przechodniów oglądających się za niespotykanym zbyt często samochodem.

Import aut ze Stanów to nic trudnego

Wielu kierowców myśli pewnie, że import aut z USA to coś szalenie skomplikowanego i nieosiągalnego. Tymczasem, jak się okazuje, można mieć samochód z USA bez wyjeżdżania po jego zakup do Stanów.
Jak to możliwe? Na polskim rynku można znaleźć firmę, która na życzenie klienta sprowadzi samochód ze Stanów. To nic trudnego. Jeśli import auta ze Stanów brzmi dla nas coraz bardziej intrygująco, warto się tym zainteresować i najlepiej odszukać solidnego importera.

Jak wygląda import aut z USA?

To nic trudnego. Najlepiej skontaktować się z wyspecjalizowana firmą i opowiedzieć jej przedstawicielowi o własnych motoryzacyjnych marzeniach. Warto samemu wcześniej zastanowić się, co tak naprawdę najbardziej kręci nas w amerykańskiej motoryzacji. Jedni bowiem poszukują starych amerykańskich klasyków – sportowych bądź też prawdziwych „krążowników szos”, inni natomiast chcą kupić BMW lub Mercedesa. Tak, tak… te auta są wyjątkowo popularne w imporcie aut z USA. Europejscy kierowcy, którzy się na nie decydują, wiedzą doskonale, że oferowane tam modele znacznie różnią się od tych oferowanych w europejskich salonach. Na ogół dysponują większymi silnikami, są też inaczej wyposażone. Jak się okazuje, import auta z USA może być też tańszy niż jego zakup w Europie. Już podczas pierwszego kontaktu z importerem z pewnością uda nam się poznać wstępne oferty amerykańskich firm handlujących samochodami. Firma zajmująca się importem aut z USA przedstawi także procedurę związaną ze ściągnięciem wybranego cacka zza oceanu.

 

Kiedy można uznać samochód za ciężarowy? Poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *