Atuty opon letnich

Chyba każdy raduje się, gdy za oknem słońce wschodzi coraz wyżej. Nie dziwi więc, że częściej korzystamy wówczas z samochodu, podróżując np. w celach turystycznych. Mając w planach jakiś dłuższy wypad za miasto wręcz wskazane, jest wymienić opony na letnie. Warto bowiem wiedzieć, że opony letnie w jednakowym stopniu posiadają wysoką przyczepność na suchej oraz mokrej nawierzchni.

Problemy podczas hamowania?

Trzeba w tym miejscu wyjaśnić osobom niezorientowanym w temacie, że jakiekolwiek problemy podczas hamowania prowadzą do wypadku. Na szczęście za sprawą unikalnej mieszanki gumy stosowanej w tego typu oponach bez względu na temperaturę pozostają one trwałe oraz nie ulegają niszczeniu. Można postawić tezę, iż opony letnie należą do gatunku uniwersalnych, gdyż komponenty stosowane podczas ich produkcji do spółki z porą eksploatacji ewidentnie przyczyniają się do dużo większej wytrzymałości niż ma to miejsce w przypadku zimówek.

Łańcuchy zimowe a trwałość opon

Niewątpliwym atutem tego modelu opon jest również fakt, iż nakładane w zimie łańcuchy bądź też wkładki na felgi działają destrukcyjnie większość opon.  Co więcej, nie ma tu znaczenia to, czy mówimy o zamiennikach lub fabrycznych modelach. Kupując, opony letnie wiemy, że wybornie pasują do wszelkich wariantów nawierzchni. Stosuje się je przez dłuższy czas i tym samym chcąc uniknąć uszkodzeń mechanicznych lub pęknięć trzeba regularnie takie opony poddawać badaniom diagnostycznym. Należy postawić głównie na poziom ciśnienia oraz jakość bieżnika. Pamiętając o tym opony tego rodzaju, będą nam służyć odpowiednio i dowiozą nas w każde miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *