Auto myjnia – kto ma szansę na dofinansowanie biznesu?

slide-carwash-services

O dofinansowanie może starać się każdy obywatel danego kraju, który ukończył osiemnasty rok życia. Nie ma w tym względzie jakichś obostrzeń. Przyszły przedsiębiorca powinien otworzyć działalność gospodarczą w swoim rejonie, czyli w Urzędzie Miasta, lub Gminy, wykonać odpowiednie opłaty z tym związane, określić zakres robót, a następnie postarać się o dofinansowanie z budżetu urzędu, lub z Unii Europejskiej.

Wszystko zależy od tego, czy w danym rejonie są dostępne jakieś dofinansowania. Dofinansowanie z Unii Europejskiej poprzedzone jest odpowiednimi informacjami (są tu zawarte daty składania wniosków), w których zawarte są także informacje kto i kiedy może starać się o takie dofinansowanie.

Auto myjnia dla każdego?

Oczywiście, że tak. Jeśli tylko dany „chętny” wykaże się odpowiednią determinacją, a przede wszystkim właśnie chęcią założenia takiego biznesu. Maszyny potrzebne do prowadzenia auto myjni są zazwyczaj bardzo drogie, więc i dofinansowanie się przyda. Mało kogo jest stać na przeznaczenie „grubej gotówki”, aby otworzyć auto myjnię. Kolejnym krokiem jest decyzja, jaka to ma być auto myjnia? Czy stacjonarna, czy też może mobilna. Jest olbrzymia różnica w wydatkach na tego typu biznesy.

Myjnia stacjonarna

Myjnia stacjonarna potrzebuje przede wszystkim swojego „adresu”. Czyli miejsca, gdzie będzie ona usytuowana. Jeśli ktoś posiada na własność takie miejsce, wtedy odpada jego zakup, lub wynajem, co jest niebagatelną sprawą dla każdego początkującego przedsiębiorcy. Jeśli zaś przyszły biznesmen nie posiada żadnej lokalizacji, musi ją zdobyć poprzez zakup, lub wynajem. A to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kolejnym krokiem jest zakup odpowiednich maszyn, przeznaczonych do mycia samochodów. Tutaj także ceny są duże, a dofinansowanie takiego interesu –bardzo się przyda. Jeśli już myjnia powstanie, na początek sam właściciel może obsługiwać swoje maszyny i pracować na swój rachunek. W trakcie rozwoju firmy, może zatrudnić jakiegoś pracownika i na niego także dostanie dofinansowanie z budżetu odpowiedniego urzędu, lub Unii Europejskiej.

Myjnia mobilna

To znacznie łatwiejszy i tańszy interes. Tutaj wystarczy założyć działalność, zaopatrzyć się w odpowiednie auto, oraz maszynę parową do mycia samochodów, którą to przedsiębiorca będzie przewoził w samochodzie. Kolejnym – jakże potrzebnym krokiem – będzie reklama naszego biznesu. Można ją przeprowadzić w internecie, poprzez portale społecznościowe, oraz poprzez np. znajomych i ich znajomych, rodzinę (nawet tę dalszą). Wszystko to wymaga czasu i pieniędzy, więc należy zorientować się w kwestii jakiegoś dofinansowania. W każdym Urzędzie Miasta, czy Gminy są informacje dotyczące takich przedsięwzięć. Jeśli ktoś chce ciężko pracować, aby uczciwie zarabiać na życie, może zgłosić się po owe informacje. Zostanie wysłuchany, a doradca podpowie mu, jak i kiedy skorzystać z przeznaczonych do tego środków. Myjnia mobilna, to bardzo dobry interes i można starać się o jego dofinansowanie.

Artykuł pomógł nam opracować serwis świadczący również usługi prania tapicerek samochodowych. Pełna oferta na stronie http://warszawa-pranie-dywanow.pl/grochow/

Jeden komentarz dla wpisu “Auto myjnia – kto ma szansę na dofinansowanie biznesu?”

  1. A co sądzicie o elewacji z kamienia w myjni samochodowej? Czy woda z detergentami nie uszkodzi jakoś jej powierzchni? Podoba mi się łupek elewacyjny i chciałbym go własnie u nas w myjni zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *