Autokarem czy samolotem – poznaj najczęstsze za i przeciw

104_kuwarji

Współczesne środki transportu mają swoje plusy i minusy. Podróż samolotem może przysporzyć nam mnóstwo frajdy, ale także nudy. Na dodatek, gdy ktoś się boi latać, jego podróż może stać się koszmarem życia. Strach przed lataniem w dzisiejszym świecie wcale nie jest taki rzadki. Permanentne powtarzanie w mediach o atakach terrorystycznych, zupełnie nie zachęca do korzystania z tego środka transportu. Ale jeśli ktoś się spieszy, nie ma wyjścia.

Obecnie nie ma szybszego środka transportu od samolotu. Choć gdyby samoloty spadały tak często, jak rozbijają się autokary, pewnie biznes podniebny przestałby już istnieć. Statystycznie, podróż samolotem jest najbezpieczniejsza, jednak siedzenie przez kilka godzin w beczce otoczonej przez paliwo lotnicze, nie nastraja optymistycznie. Z wypadku autokaru można się uratować, nawet jak się rozbije. Jeśli chodzi o samolot – to już nie jest tak łatwo. Z drugiej strony – jeśli mamy zginąć, nie potrzeba do tego lotu samolotem, wystarczy wyjść z domu i np. spaść ze schodów. Nie jest to może tak spektakularne, niemniej efekt jest ten sam.

Co jednak wybrać, decydując się na podróż?

Wybierając się na wakacje, sama podróż może być także formą zwiedzania. Taką możliwość daje nam autokar. Lecąc samolotem jedyne co możemy sobie pooglądać, to chmury, lub świecące po oczach słońce. Więc wszystko zależy od tego dokąd się udajemy, oraz jak bardzo się nam spieszy. Także koszty takiej podróży mogą być niewspółmierne do naszych oczekiwań. I zapewne te ostatnie mają ostateczny wpływ na nasz wybór.

Nawet jeśli się spieszymy, możemy wyjechać wcześniej, unikając tym samym być może większych kosztów. Jednak gdyby tak porównać cenę biletu lotniczego, do ceny biletu autokaru, plus oczywiście nasz czas, postoje, a przy tym picie jedzenie, lody itp., to koszt podróży autokarem w porównaniu z lotem, może znacznie wzrosnąć. Więc

jeśli chcemy jechać na spokojne wakacje – daleko, ale mamy zamiar pooglądać krajobrazy, poznać mijane miejsca (w autokarze może być również pilot wycieczek), i na dodatek nie znosimy samolotów, boimy się latać, to najlepiej wybrać drogę lądową.

źródło: www.andrzej-domagala.pl

Jeżeli natomiast nasza podróż jest zdominowana przez czas, śpieszymy się na spotkanie biznesowe, od którego zależny jest nasz rynkowy byt – proponuję samolot. Sprawi się on szybko, podróż będzie wygodna i przyjemna, bez niepotrzebnego zajmowania nam umysłu krajobrazem, czy rozkojarzania nas zabytkami, oraz w miarę tania – jak na tyle pozytywów.

Może jednak samolot?

Zadając to pytanie np. naszemu dziecku, co ono odpowie? Oczywiście – samolot! Nie ma większej frajdy od przeżywania startu samolotu na pasie lotniska. Jeśli ktoś nigdy nie siedział w samochodzie formuły jeden, to może to sobie wyobrazić, siedząc w samolocie, który startuje. Przyśpieszenie jest tak duże, że wciska w fotel, powodując przypływ adrenaliny. Oczywiście później, to same nudy. Jeśli już samolot wyrówna lot, pasażer jedyne co może zrobić, to spać. I to jest kolejny powód, dla którego warto lecieć samolotem.

3 komentarze “Autokarem czy samolotem – poznaj najczęstsze za i przeciw”

  1. To kwestia ile mamy gotówki i jak bardzo zależy nam na czasie i komforcie. Oczywiście, że samolot to wygodna i szybka opcja, ale nei najtańsza. Jeśli trasa jest mało popularna to lepiej wynająć busa z kierowcą i podróżować prosto do celu bez przesiadek na lotniskach.

  2. Jest mnóstwo firm przewozowych jednak z tego co słyszałem to należy dobrze zapoznać się z historią firmy aby uniknąć niespodzianek ale to chyba nie nowość – tak jest w każdej branży. Znajomy także prowadzi biznes autokarowy od lat i szczeze mogę polecić jego usługi w tym zakresie, więcej informacji: http://www.autokary-podolec.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *