Cisza, bezpieczeństwo i komfort jazdy – oto dlaczego warto inwestować w dobre opony

Wieloletni kierowcy bezbłędnie potrafią ocenić jakość jazdy na dobrych i fatalnej jakości oponach letnich, słysząc sposób ich pracy względem podłoża, a także oceniając reakcję na najdrobniejsze nawet manewry na śliskiej nawierzchni. Wiodącej jakości opony mają wzór bieżnika zaprojektowany w taki sposób, aby w połączeniu z materiałem, z którego są wykonane, dawały fantastyczne połączenie komfortowej jazdy z bezpieczeństwem eksploatacji auta.

Opony letnie – czy mogą być łysiejące?

Lato to czas, kiedy najłatwiej jest utrzymać panowanie nad pojazdem, ponieważ jego przyczepności do podłoża zwykle nie pogarszają warunki atmosferyczne, takie jak gołoledź czy warstwa śniegu. Jednak latem często można spotkać się ze zwyczajnym deszczem – a w pierwszych minutach, gdy pada, najłatwiej o poślizg! Auta doznają wtedy aquaplaningu, czyli tracą swoją przyczepność bezpośrednio z podłożem.

Bieżnik to głębokie rowki w oponie, których zadaniem jest w trakcie jazdy odprowadzać wodę spod koła i wyrzucać ją, aby powierzchnia opony nie straciła przyczepności z nawierzchnią. Również latem auto narażone jest na aquaplaning, właśni podczas deszczu. Gdy bieżnik jest zbyt niski, opony nie nadążają z usuwaniem wody i auto traci przyczepność. Wówczas kierowca łatwo traci nad nim panowanie – samochód nie jest podatny na sygnały płynące z kierownicy czy hamulców, więc szczególnie ryzykowne są skręty i hamowanie. Opony letnie również powinny być wyposażone w odpowiedni, głęboki bieżnik.

Dobre opony – dlaczego warto w nie zainwestować

Kupując dobre opony Pirelli Cinturato P7, zapewniasz sobie komfort jazdy, maksymalną zwrotność pojazdu, przyczepność opon, a co za tym idzie – bezpieczeństwo swoje i pasażerów. Na tym zdecydowanie nie wolno oszczędzać – należy pamiętać, że kolizje i wypadki na drodze to efekt chwilowej utraty panowania nad kierownicą i naprawdę niewielkich chwil zawahania na drodze.

Dlatego właśnie należy minimalizować ryzyko poślizgu czy niekomfortowej jazdy, na przykład przez dbanie o jak najmniejsze zużycie bieżnika oraz wymianę opon, gdy zaczynają łysieć. Pirelli Cinturato P7 to model wysokiej jakości, który zapewnia komfort prowadzenia samochodu między innymi poprzez przyczepność, która eliminuje hałas podczas jazdy. Cisza w kabinie zdecydowanie sprzyja koncentracji i bezpieczeństwu. Model ten poprzez poczwórne, głębokie rowkowanie zapobiega aquaplaningowi i pozwala na skuteczne odprowadzanie wody, a zatem bezpieczną jazdę nawet w czasie ulewy i podczas wykonywania manewrów.

Wysoka jakość materiału, z którego zostały wykonane opony, sprawia, że nabywając produkt lepszej marki, zostajesz z nim na dłużej. Bieżnik nie zużywa się tak szybko, a więc opony sprzyjają częstej, długotrwałej eksploatacji. Warto w taki model zainwestować szczególnie wtedy, gdy jest się częstym kierowcą, jeżdżącym na długie trasy po różnych drogach. Równomierne zużywanie się opon będzie miało wpływ również na rozkład powietrza w ich wnętrzu, a tym samym na optymalne przenoszenie ciężaru z wnętrza auta. Komfort i bezpieczeństwo jazdy – oto, na co wpływ mają wysokiej jakości opony od renomowanego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *