Bezpieczne przejście na drugą stronę

Bezpieczeństwo na drodze to jedno z poważniejszych zagadnień, które dotyczy każdego człowieka. Jest ono istotne dla tych z nas, którzy korzystają z samochodów, ale jeszcze bardziej ważne jest dla każdego potencjalnego pieszego lub pieszej, zamierzających przejść przez jezdnię. Prawie połowa śmiertelnych wypadków w Polsce z udziałem pieszych ma miejsce na zebrze. Każda inicjatywa, która jest w stanie poprawić nasze bezpieczeństwo w tym newralgicznym miejscu jest na wagę złota. Warto więc zapoznać się z różnymi nowinkami, które mogą poprawić komfort przekraczania ulicy o każdej porze dnia czy nocy.

1. Przyjazne przejście dla pieszych

2. Rozwiązanie z górnej półki

Przyjazne przejście dla pieszych

Kluczem do odpowiedzialnego przechodzenia przez jezdnię jest nasza uwaga oraz odpowiednio oznakowane przejście dla pieszych. Jednym z ciekawszy rozwiązań tego problemu, na jakie możemy się natknąć, są aktywne przejścia dla pieszych. Dzięki nim pieszy zyskuje większą pewność, że przekraczając dowolną drogę, będzie mógł to zrobić w pełni bezpiecznie. Jak mówią dane, aż siedemdziesiąt procent przejść dla pieszych w Polsce wymaga pewnych poprawek, tak aby każdy pieszy uczestnik ruchu mógł czuć się tam bardziej chroniony. Poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych powinna być oczkiem w głowie wszystkich tych podmiotów, które przejściami takimi zarządzają. Wypadki na przejściach często kończą się śmiercią przechodzącej osoby, a także wiążą się z trwałym kalectwem. Trzeba więc zrobić wszystko co w naszej mocy, by sytuacji takich unikać. Na szczególne niebezpieczeństwo są tam narażone dzieci, osoby starsze, czy też niedowidzące.

Rozwiązanie z górnej półki

W celu uzyskania większego bezpieczeństwa na przejściach można zainwestować w aktywne przejścia dla pieszych. Są one skonstruowane tak, by pieszy, który zbliża się do pasów, był na nich jak najbardziej widoczny. Ten problem staje się szczególnie istotny w nocy, a także w porze jesienno-zimowej. Jedno z takich kompleksowych rozwiązań ma dla nas firma Alumast. Jej przejście składa się z dwóch słupów kompozytowych wyposażonych w dodatkową sygnalizację świetlną oraz głosową, która uaktywnia się, gdy do przejścia zbliża się człowiek. Dzięki temu prowadzący auto jest w stanie odpowiednio szybko zareagować, gdyż sygnały świetlne są widoczne nawet z odległości dwustu metrów. Dodatkowo podświetlany jest także znak drogowy oraz obydwa słupy, w których znajdują się dodatkowe światła ostrzegawcze. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczne dotarcie do domu bez względu na porę roku czy też porę dnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *