Jak bezpiecznie przetransportować swój kostium do tańca?

Letni sezon podróżniczy już niedługo. Biorąc pod uwagę wszystkie te wiadomości o problemach z długimi kolejkami, aby przejść przez strefy bezpieczeństwa na lotnisku – o co jeszcze musisz się martwić, jeśli wybierasz się na konkurs taneczny i musisz upewnić się, że dotrzesz ze wszystkimi kostiumami i akcesoriami w nienaruszonym stanie?

Jeśli nie miałeś problemu ze zgubionym bagażem lub zapomniałeś spakować konkretne stroje karnawałowe lub przedmiot podróżny, masz szczęście! Zgubiony bagaż może być koszmarem. Czy znów zobaczysz swoją ulubioną parę sandałów? A może twoja ulubiona szminka została wycofana? A może – o zgrozo! – twój piękny, niestandardowy kostium do tańca konkursowego się zagubił?

Niezależnie od tego, czy jedziesz na konkurs jako osoba czy część zespołu, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że kostium taneczny lub kostiumy nie zostaną utracone.

Jeśli kierujesz zespołem – wskazówki

Poinstruuj członków zespołu, co i jak zapakować. Podkreśl znaczenie wykonywania instrukcji! Jeśli twoja drużyna leci – poproś wszystkich członków zespołu, aby spakowali swoje niezbędne elementy kostiumów (strój, buty, rajstopy, nakrycia głowy itp. – przedmioty, których nie można łatwo wymienić) w bagażu podręcznym. Sam też staraj upewnić się, że nie brakuje elementów.

Aby uniknąć marszczenia kostiumów, złóż lub starannie zwiń i umieść kostiumy w plastikowej torbie z zamkiem błyskawicznym (to znaczy, jeśli twoje kostiumy są wystarczająco małe). Pomaga to zapobiegać zmarszczkom i zapobiega wyciekaniu płynów z bagażu na kostiumy. Jeśli masz duże, nieporęczne kostiumy, złóż lub zwiń w plastikową torbę – niedrogą torbę do prania chemicznego lub torbę na odzież. Nie chcesz przechowywać kostiumów w plastiku, ale tymczasowo chcesz chronić je przed wyciekiem płynów lub innymi przedmiotami, takimi jak kosmetyki, które mogłyby uszkodzić twoje kostiumy.

Torba na ubrania może być Twoim podręcznym przedmiotem i jest najbezpieczniejszym sposobem transportu drogiego, niestandardowego kostiumu do tańca. Oczywiście musi spełniać przepisy dotyczące wielkości.

Jeśli nie możesz nosić strojów tanecznych i akcesoriów, kolejną najlepszą metodą upewnienia się, że się nie zgubisz, jest sprawdzenie bagażu. W linii lotniczej trudniej jest zgubić te torby, ponieważ wyeliminowałeś jedną część ich podróży (od kas biletowych do samolotu). Zawsze przychodź niezwłocznie do au;o bagażowej i bądź czujny. Jeśli tak nie jest, niezatrzymane torby czasami trafiają do zamkniętych biur lub przez pomyłkę- w inne ręce.

Jeśli podróżujesz autobusem lub pociągiem, upewnij się, że bagaż nie zostanie pozostawiony. Przez cały czas bądź bardzo uważny, gdzie jest twój bagaż. Inną opcją może być wysłanie kostiumów przed podróżą, do zaufanego przyjaciela lub do hotelu, w którym się zatrzymujesz. Przesyłka (ze śledzeniem), która ma dotrzeć na miejsce przed wyjazdem, pozwala monitorować miejsce, w którym znajduje się paczka, i można zrelaksować się po otrzymaniu dokumentów śledzenia. Pamiętaj jednak aby zapakować zgodnie z przepisami bezpiecznego transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *