Brak historii kredytowej i pożyczka na samochód? To możliwe!

Jeśli chodzi o ubieganie się o auto-pożyczkę – brak historii kredytowej jest niemalże równoznaczny ze złą historią. Wielu początkujących kredytobiorców uważa, że uda się im uzyskać wysoką punktację kredytową, jeśli nigdy nie spóźnili się z pożyczką i zawsze pilnowali płatności. W rzeczywistości jednak, ocena kredytowa jest miarą wielu czynników łącznie, w tym długości historii kredytowej i całkowitej wielkości długu spłaconego w przeszłości. Jeśli nie masz znaczącej historii kredytów ratalnych, a tylko tych pochodzących z kart kredytowych, zobaczysz, że Twój wynik będzie o wiele za niski dla większości pożyczkodawców udzielających kredytów samochodowych.

# 1 Znajdź pożyczkę o niskiej wartości granicznej

Jeśli masz krótką historię kredytową, jest to prawdopodobnie że będzie to Twoja pierwsza pożyczka samochodowa. Pierwsza pożyczka jest najtrudniejsza do zdobycia, ale gdy ją spłacisz, okaże się, że masz znacznie większą szansę na otrzymanie dobrej pożyczki w przyszłości. Zatem ważne jest, by w takich okolicznościach spłacić pożyczkę tak szybko, jak to możliwe. Może to być wyzwaniem, aby to zrobić bez wybierania miesięcznych opłat, które są zbyt wysokie. Zamiast tego wybierz kredyt o niższym limicie.

Oznacza to, że będziesz musiał kupić mniej kosztowny samochód, ale to powinno wystarczyć na pierwszą pożyczkę ratalną. Taka pożyczka online w tym kontekście wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

# 2 Dowód potwierdzający dochody

Dochód może iść w kierunku stworzenia dobrej historii. Dostarczenie dowodu – w formie odcinka wypłaty lub paragonu podatkowego to dobry pomysł. Jeśli nie masz dochodów, fakt, że nie masz kredytu, staje się znacznie większym problemem. Jest to szczególnie problematyczne dla studentów, którzy potrzebują samochodów, pomimo posiadania krótkiej historii kredytowej i braku stałych dochodów w ciągu roku. Studenci, którzy mają za sobą pracę wakacyjną mogą wykorzystać ten dochód, aby w ten sposób udowodnić swoją zdolność do zapłaty. W przeciwnym razie konieczny może być poręczyciel taki jak np. rodzic lub inna odpowiedzialna osoba o wysokich dochodach.

# 3 Oszczędzaj na zaliczkę

Im większa zaliczka, tym mniejsze są limity kredytowe i tym łatwiej uzyskać pożyczkę. W rzeczywistości niektórzy dealerzy samochodowi udzielą pożyczek osobom bez historii kredytowej, jeśli ich zaliczka jest wystarczająco duża. Zaoszczędź co najmniej 30% na zakup, jeśli nie masz porządnej historii kredytowej.

# 4 Użyj wszelkich referencji

Twoja ocena kredytowa w końcu będzie działać jako referencja sama w sobie. Pokaże, jak ponosiłeś odpowiedzialność za dotychczasowe długi, wskazując, jak odpowiedzialnym możesz być w przyszłości. Jeśli jednak do tej pory nie udało Ci się stworzyć takiego raportu kredytowego, musisz podać inne referencje, które mogą ręczyć za ciebie. Wynajem mieszkania jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ płacenie czynszu jest bardzo podobne do płacenia kredytu samochodowego co miesiąc. Możesz również użyć swojego pracodawcy jako punktu odniesienia. Pracodawca może sprawdzić, czy masz dobrą stabilność w swojej pracy, pokazując, że otrzymałeś promocje, podwyżki i inne, które wskazują, że jesteś osobą produktywną i odpowiedzialną.

Jeden komentarz dla wpisu “Brak historii kredytowej i pożyczka na samochód? To możliwe!”

  1. Szukam dodatkowej gotówki na wakacje, ale w banku nie chcą dać mi nawet niewielkiego kredytu gotówkowego. Na https://www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut znalazłam fajną ofertę pożyczek przez internet, które można otrzymać dosłownie w kilka chwil. Jak sądzicie, czy taka pożyczka w 15 minut bez zaświadczeń jest w ogóle możliwa? O jakie kwoty można wnioskować? Jak wygląda kwestia spłaty? Może wypowie się ktoś, kto już korzystał z tego rodzaju oferty pożyczkowej i ma za sobą spłatę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *