Branża tekstylna: transport i logistyka

Przemysł tekstylny i odzieżowy to zróżnicowany i heterogeniczny przemysł, który obejmuje znaczną liczbę działań, od transformacji włókien, przędzy i tkanin po produkcję szerokiej gamy produktów, takich jak zaawansowane technologicznie przędze syntetyczne, wełna, bielizna pościelowa, geo-tekstylia, odzież itp.

Usługi transportowe i logistyczne w przemyśle tekstylnym

W cały proces transportu podstawowych materiałów do fabryk odzieży czy pasmanterii, a następnie w przekazanie ich do centrów dystrybucyjnych lub sklepów w postaci odzieży o różnych cechach, począwszy od podstawowych po luksusowe ubrania i akcesoria jest zaawansowanych wiele ogniw.

Sztuka i nauka zarządzania i kontrolowania przepływu towarów, energii, informacji i innych zasobów nazywa się logistyką. Logistyka polega na uzyskaniu:

  • odpowiedniego produktu,

  • dla odpowiedniego klienta,

  • we właściwej ilości,

  • we właściwym stanie,

  • we właściwym miejscu,

  • we właściwym czasie,

  • przy odpowiednim koszcie.

Celem tego artykułu jest głębsze zrozumienie zarządzania logistyką w sektorach tekstylnych. Celem też jest głębsze spojrzenie na temat praktyk związanych z zarządzaniem wydajnością logistyki w łańcuchach dostaw wyrobów włókienniczych oraz określenie powiązanych najlepszych praktyk i barier. Funkcje logistyczne w sektorze tekstylnym mają zapewnić dostępność odpowiedniego produktu we właściwym miejscu, we właściwych ilościach i odpowiednim stanie we właściwym czasie i odpowiednich kosztach dla właściwego klienta.

Logistyka jest organizacją uznawaną za rozważanie marketingu. Logistyka odgrywa kluczową rolę w produkcji materiałów włókienniczych. Tak więc, niniejszy artykuł patrzy też na strukturę kosztów logistyki w przemyśle tekstylnym i odzieżowym pod takimi kątami, jak czynnik konkurencji, czynnik produktu, czynnik okolicznościowy i czynnik zarządzania. Czynniki składające się na koszty logistyki obejmują okres zamówienia, inwentaryzację kosztów, jakość personelu, położenie geograficzne, koszt zarządzania, koszt transportu, wskaźnik obrotu i kilka innych czynników w przemyśle włókienniczym.

Co to jest logistyka w branży tekstylnej?

Logistyka zaopatrzenia w tekstyliach obejmuje takie działania, jak rynek, badania, planowanie wymagań, decyzje dotyczące marek i zakupów, zarządzanie dostawcami, zamawianie i kontrola zamówień. Natomiast pojęcie logistyki produkcji służy do opisu procesów logistycznych w przemyśle tekstylnym. Celem logistyki produkcji jest zapewnienie, aby każda maszyna i stacja robocza była zasilana odpowiednim produktem w odpowiedniej ilości i jakości we właściwym czasie. W wielu branżach tekstylnych jednym z celów krótkoterminowych jest wielkość pojedynczej partii, pozwalająca na skuteczne zaspokojenie nawet pojedynczego klienta.

Jest też logistyka dystrybucji i jej głównym zadaniem jest dostarczanie gotowych produktów do klienta. Składa się z przetwarzania zamówień, magazynowania i transportu. Logistyka dystrybucji jest również konieczna, ponieważ czas, miejsce i ilość produkcji różnią się czasem i ilością.

Konsultacja merytoryczna artykułu: https://polimex.net/pl/sklep/4-pasmanteria

Jeden komentarz dla wpisu “Branża tekstylna: transport i logistyka”

  1. Jaka bielizna damska będzie najlepsza na co dzień. Nie ukrywam, że uwielbiam koronki, ale wolę zostawiać je na specjalne okazje, gdyż przy noszeniu codziennie dosyć szybko się niszczy i nie lubi częstego prania. Jakie inne materiały będą jednocześnie wygodne i efektowne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *