Na czym polega ceramiczna korekta lakieru?

Ceramiczna powłoka lakieru, jeśli jest wykonana dobrze i fachowo, może opóźnić pojawienie się śladów eksploatacji na karoserii każdego samochodu. Każdemu kierowcy powinno zależeć na czystym i zadbanym wyglądzie swojego pojazdu. Powłoka ceramiczna pozwala zachować estetyczny stan lakieru samochodu. Niektórzy narzekają na zbyt wygórowaną cenę, ale jakość profesjonalnej usługi zawsze ceniona jest wysoko. Nie inaczej jest w tym przypadku. Jak wykonuje się ceramiczną korektę lakieru? Podpowiedzą nam fachowcy z firmy One Man Army Detailing.

Powłoka ceramiczna na lakierze – zalety

Stosując ceramiczną korektę lakieru samochodowego, każdy kierowca może być pewien, że:

  • stopień grubości powłoki ceramicznej jest tak niski, że nie da się go zmierzyć;
  • dzięki wysokiej jakości preparatom lakier samochodowy zostanie odpowiednio „uszczelniony”, wiele specyfików tworzy nieprzepuszczalne bariery, dzięki czemu można w znacznym stopniu opóźnić procesy korozyjne;
  • powłoka ceramiczna wydobędzie kolory karoserii i sprawi, że staną się one jeszcze bardziej intensywne i łatwiej dostrzegalne;
  • powłoka ceramiczna wykazuje się dużym stopniem odporności na zmywanie;
  • od tej chwili skończą się problemy z długotrwałym myciem samochodu, ochrona ceramiczna sprawia, że krople wody tworzą duże skupiska na powierzchniach karoserii i spływają w dół razem z zanieczyszczeniami, nie pozostawiając przy tym smug i nieestetycznych śladów.

Ceramiczna korekta lakieru – jak się ją wykonuje?

Tworzona powłoka ceramiczna zbudowana zostaje z dwóch warstw – zasadniczej i wygładzającej. Wyróżnić możemy podkłady epoksydowe lub akrylowe. Decydując się na powłokę ceramiczną dla samochodu, kierowca powinien pamiętać o tym, że nie wyeliminuje ona kompletnie zagrożeń związanych z zarysowaniami lakieru. Takie sytuacje są nieuniknione, jeśli auto eksploatowane jest czynnie i stale. W takich przypadkach sprawdzi się zastosowanie folii PPF. Specjalna warstwa ochronna powłoki ceramicznej może jedynie sprawić, że zarysowania i przybrudzenia karoserii będą pojawiać się wolniej i będą po prostu mniejsze.

W pracach technicznych bardzo pomocne są miękkie gąbki z mikrofibry, a także gąbkowe aplikatory. Nałożone, bezbarwne w większości preparaty, należy pozostawić na powierzchniach przez kilkadziesiąt sekund, w zależności od tego, jaka jest informacja na opakowaniu. Przy sprawnym działaniu nakładanie powłoki ceramicznej może zająć nie więcej niż pół godziny. Powłoka ceramiczna utwardza się na karoserii w różnym czasie, najlepiej jest odczekać kilka godzin.

Nakładanie powłoki ceramicznej na lakier samochodowy – komu polecać?

Z powłoki ceramicznej na karoserii powinny korzystać pojazdy w ciemnych kolorach, najbardziej narażone na widoczność nawet najdrobniejszych zabrudzeń. Usługa skierowana jest zarówno do właścicieli nowych samochodów, jak i do używanych.

Tekst powstał przy współpracy z One Man Army Detailing Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *