Charakterystyka samochodu Volkswagen Golf

Nowy Volkswagen Golf

Volkswagen Golf to produkowany od roku 1974 przez niemiecka firmę Volkswagen samochód kompaktowy. Aktualnie w produkcji jest już siódma generacja tego pojazdu. Od samego początku kolejne modele tego pojazdu cieszą się niesłabnącą popularnością w kolejnych pokoleniach kierowców. Niezawodność prostota oraz wyjątkowy komfort jazdy są nieodzownymi znakami rozpoznawczymi tego samochodu.

Najnowsza generacja Golfa

Najnowsza generacja Golfa produkowana jest od sierpnia 2012 roku, w sprzedaży był natomiast dostępny od listopada. Jego pierwsza prezentacja miała miejsce 4 września tego samego roku. Auto jest zbudowane na tej samej platformie co trzecia generacja Seata Leona oraz trzecia generacja Skody Octavii. Obie te marki należą do koncernu Volkswagen.

Bardziej przestronny

Siódma generacja Golfa to w porównaniu do poprzednich modeli samochód o wiele bardziej przestronny, którego kabina daje więcej swobody zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Ponadto najnowszy golf pozwala na korzystania z o wiele większej przestrzeni bagażnika. Dodatkowo w standardzie znajduje się także o wiele więcej systemów bezpieczeństwa. Począwszy od systemu multikolizyjnego czyli automatycznego hamowania w celu uniknięcia kolizji przez adaptacyjny tempo mat czy system wykrywania zmęczenia kierowcy i system automatycznego wykrywania parkowania a także system rozpoznawania znaków drogowych.

Reflektory, nowa linia okien

Linia nadwozia została wyraźnie wyostrzona. Pomimo wyraźnych zmian w stylistyce zauważalna jest wciąż znana z wcześniejszych modeli linia samochodu. Szczególnie jest to widoczne przez podkreślające tradycje reflektory oraz linie okien. Można więc wciąż zauważyć stare oblicze Golfa w znacznie odmłodzonej wersji.

Silnik Bluemotion

Najnowszy model Golfa jest wyposażony w najwyższe osiągnięcie inżynierów Volkswagena czyli silnik bluemotion. Zaprezentowany już w roku 2013 silnik początkowo był napędzany paliwem pochodzącym ze sprężonego gazu ziemnego. Druga połowa przyniosła premierę silnika Bluemotion napędzanego olejem napędowym. 1. 6 TDI Bluemotion dysponujący mocą 110 KM według inżynierów ma przejechać na jednym baku 1560 km, co po prostym przeliczeniu daje średnie spalanie na poziomie 3, 2l/100km. Tym samym jest to obecnie jeden z najefektywniejszych silników na rynku.

Golf Variant

Od czerwca 2013 dostępna jest także wersja kombi najnowszego Golfa, która otrzymała nazwę Variant. Jest to pojazd który posiada bagażnik o pojemności 605litrów, a po złożeniu tylnej kanapy można otrzymać już 1620 litrów. Dla tego modelu dostępnych jest siedem jednostek napędowych.

Napęd 4×4

Ponadto najnowszy Golf jest także dostępny w wersji z napędem na cztery koła. Od 2013 roku można zakupić Golfa o nazwie 4Motion. Także od sierpnia 2013 roku dostępna jest najmocniejsza wersja Golfa siódmej generacji. Golf R jest odmianą tego pojazdu, która może się poszczycić specjalnie przerobionym silnikiem 2. 01 TSI, który osiąga moc 300KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 380Nm. Moc w tej wersji jest przenoszona na cztery koła za pośrednictwem sprzędła Haldex piatej generacji. W salonach można było zakupić samochód w tej wersji od końca 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *