Chcesz wynająć autokar?

city-1282252_1280

Na rynku obecnie funkcjonuje kilka firm, które oferują swoje usługi przewozowe. W zależności od zapotrzebowania, oferta skierowana jest do biur podróży, szkół, hoteli, organizatorów imprez sportowych i kulturalnych, a także osób prywatnych.

Dotyczy ona przewozów autokarowych zarówno na terenie kraju jak i za granicą.

Przy wyborze konkretnego przewoźnika należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest jakość i wyposażenie oferowanych autokarów. Najbardziej popularne firmy, takie jak Sindbad, Szwagropol, czy Comfortclass, posiadają nowoczesne pojazdy, maksymalnie 5-letnie, z pełnym wyposażeniem w skład którego wchodzi: klimatyzacja, WC, DVD, barek, internet. Jakość autokarów, z powodzeniem można sprawdzić udając się do jednej z ich bazy, zlokalizowanej najbliżej twojego miejsca zamieszkania.

Kolejnym faktorem jest ilość preferowanych miejsc. Firmy przewozowe posiadają w swojej ofercie autokary dla grup liczących nawet 78 osób (Sindbad), ale także busy i mikrobusy dla mniejszej ilości osób. W przypadku dłuższych podróży należy zwrócić uwagę na ilość bagażu przysługującą każdej osobie będącej uczestnikiem przejazdu. W większych autokarach pasażer może zabrać ze sobą trzy sztuki bagażu, w tym jedną podręczną o wadze do 5 kg i dwie podstawowe, których łączna waga to 30 kg.

Decydującym czynnikiem przy wyborze firmy zazwyczaj jednak jest cena. Jeśli zdecydujesz się na wynajem autokarów ze znacznym wyprzedzeniem, to w zależności od terminu i wyboru trasy, możesz liczyć nawet na 25% zniżki. Dodatkowo, w oferowanych usługach niektórych przedsiębiorstw funkcjonują taryfy z dopasowanymi indywidualnie do pasażera ulgami.

Należy pamiętać, że do ceny wstępnej, podanej na stronach internetowych przewoźników, często dodatkowo doliczane są koszty noclegów i  wyżywienia dla kierowców, opłaty drogowe, czy 8% podatek VAT, a w przypadku wyjazdów za granicę koszty dewizowe czyli podatki i winiety drogowe, opłaty autostrad czy opłaty parkingowe. W cenę ostateczną wliczone jest ubezpieczenie pasażera od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW).

W czasie podróży ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego należy świadomie wybierać firmy oferujące przewozy autokarowe i zwracać uwagę na wieloletnie doświadczenie i wysoką jakość usług, które zagwarantują komfort podczas przejazdu.

Jeden komentarz dla wpisu “Chcesz wynająć autokar?”

  1. Na wycieczkę warto wybrać sprawdzoną firme autokarową. Nie można moim zdaniem narażać uczniów lub innych pasażerów na podróż z niesprawdzonym przewoźnikiem. Dobra firma autokarowa z Rzeszowa zaoferowała mi ostatnio przejazd małym busem z bardzo uprzejmym kierowcą. Przy tym przejazd był niedrogi i bezproblemowy. Będę pamiętał w razie kolejnych wynajmów o niej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *