Chłodnie w samochodach dostawczych – poznaj koszty modernizacji aut

5814_3022550789910

Mobilny, lodówkowy biznes- od czego zacząć?

Masz w głowie super pomysł na biznes z wykorzystaniem mobilnej, samochodowej lodówki, ale nie wiesz od czego zacząć? Pierwszą sprawą, od której powinniśmy zacząć jest odpowiedni samochód, wyposażony w profesjonalną chłodnię. Jak ona wygląda? Przede wszystkim szoferka powinna być oddzielona od części samochodu. Każdy samochód z „lodówką” powinien posiadać odpowiedni izolator temperatury i oczywiście klimatyzator. Orientacyjny koszt takiej przeróbki to około cztery tysiące złotych, oczywiście całość uzależniona jest od modelu samochodu oraz konkretnej przeróbki.

Porównanie kosztów samochodu z lodówką

Sam duży samochód, bez wspomnianej chłodni to niemały wydatek, wynoszący średnio kilkanaście tysięcy złotych. Doliczając do tego koszt samej przeróbki, czyli kolejne kilka tysięcy złotych mamy już niezłą sumkę. Warto więc porównać koszt samodzielnej przeróbki samochodu na chłodnię z cenami gotowych samochodów, dostępnych na rynku. Czasem może okazać się, że koszt samodzielnej prac przewyższa ceny gotowych modeli. Kolejną kwestią jest sam model- na rynku można znaleźć nie tylko dostawcze chłodnie, ale także warianty mniejszych samochodów, co sprawdza się w przypadku działalności na mniejszą skalę.

Różne ceny w różnych miejscach

Warto wiedzieć, że ceny takich usług, jak przerabianie samochodu uzależnione są nie tylko od konkretnego modelu samochodu, ale również rejonu kraju, w którym chcemy wykonać usługę. Jak w przypadku innych usług motoryzacyjnych, także zmiana zastosowania samochodu na chłodnię kosztuje inaczej w poszczególnych miejscach Polski.

Jakie zarobki przy samochodzie z chłodnią?

Decydując się na pracę z samochodem- chłodnią należy sprawdzić, jakich zarobków można się spodziewać. Część działalności związanych z wykorzystaniem takiego samochodu może odbywać się tylko sezonowo, a sam zarobek uzależniony jest od ruchu. Poziom zarobków w zależności od dziedziny, jaką będziemy się zajmować może dać nam zarobki w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie, dzięki czemu koszt związany z zakupem czy przerobieniem swojego samochodu zwróci się w niedługim czasie.

Jaka praca możliwa jest z chłodnią?

Posiadając taki sprzęt, jak samochód wyposażony w chłodnię można wykonywać wszelkie zawody związane z towarami wymagającymi niskich temperatur. Mogą to być lody, mrożonki czy mięso, czyli wszelka działalność spożywcza. Jednak decydując się na taki rodzaj działalności należy przede wszystkim postawić na sprawdzone źródło dostaw oraz szerokie grono odbiorców. Można również podjąć się pracy, jaką jest przerabianie samochodów na takie, które posiadają lodówkę w swoim wnętrzu. Niezależnie od tego, co się wybierze należy stworzyć zestawienie kosztów, stworzyć listę potencjalnych odbiorców oraz znaleźć lokalizację, która najlepiej sprawdzi się w prowadzonej przez nas działalności. Praca z chłodnią daje specyficzne możliwości, które odpowiednio wykorzystane mogą stać się pewnym źródłem dochodów i miejscem stałej pracy.

Pomoc w opracowaniu artykułu otrzymaliśmy od producenta polskich lodów firmy http://www.braciakoral.pl/

Jeden komentarz dla wpisu “Chłodnie w samochodach dostawczych – poznaj koszty modernizacji aut”

  1. Samochód chłodnia to bardzo ważny element każdej firmy, która transportuje żywność. Nie ma co oszczędzać na agregatach bo jak w trasie padnie chłodnia to cały towar przepada. Nikomu nie życzę przepakowywania ciężarówki na ciężarówkę na upale na autostradzie :/ Fajne samochody chłodnie mają w http://www.gospodacatering.pl. Widziałem ich na kilku imprezach w Warszawie. Robią wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *