Ciekawe pomysły na pokój dla chłopca

Pokój dziecięcy daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Wystarczy kilka ciekawych pomysłów, aby stworzyć bajkową przestrzeń pełną ulubionych bajowych postaci. Urządzając pokój dla dziecka warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania, wiek, a także płeć. Innego pokoju potrzebują mali chłopcy, a innego dziewczynki.

W pokoju chłopięcym nie powinno zabraknąć przede wszystkim ulubionych bajowych bohaterów. Mogą się oni pojawić jako postacie na ścianach, meblach czy innych dekoracjach. Producenci aranżacji dziecięcych dbają o to, by oferować coraz więcej produktów, także tych na licencjach z popularnych bajek. Małym chłopcom z pewnością spodobają się motywy z bajek o samochodach czy pociągach, a także wszelkie dekoracje związane z superbohaterami. Dzięki temu będą mieli swoich ulubionych bohaterów zawsze koło siebie, nawet bez włączania telewizora.

Dopasuj wystrój do wieku i zainteresowań malucha

Aranżacje pokoju dziecięcego zawsze powinny być dopasowane do wieku dziecka. Innych elementów wystroju potrzebuje bowiem przedszkolak, a innych starszak. Wybierając dekoracje zawierające ulubionych bohaterów warto zadbać o to, by można je było w razie potrzeby wymienić na inne, gdy dziecku z biegiem czasu zmienią się zainteresowania. Dobrym rozwiązaniem dekoracyjnym mogą więc być fototapety z ulubionymi bohaterami. Są estetyczne, łatwe do utrzymania w czystości, nie niszczą się, a gdy będzie potrzeba, można je szybko zdjąć i zamienić na inne. Podobnie jest w przypadku pościeli, kocyków czy poduszek, które mogą ewoluować wraz ze zmieniającymi się zainteresowaniami malucha.

Podziel przestrzeń na funkcjonalne strefy

W aranżacji pokoju dziecięcego ważne są nie tylko dekoracje czy zabawki, ale również odpowiedni podział na strefy. W każdym pokoju dziecięcym powinna znaleźć się strefa do wypoczynku, nauki, zabawy oraz do przechowywania. W niewielkich pokojach czasem te strefy wzajemnie się przenikają, warto jednak o nie zadbać. Dziecko powinno mieć wygodne łóżko, biurko i krzesło, przy którym będzie się uczyło oraz trochę wolnej powierzchni do zabawy. Na podłodze warto położyć wykładzinę z ulubionymi bohaterami. Można też wybrać wykładzinę imitującą uliczki w mieście, dzięki czemu maluch będzie miał naturalne miejsce do zabawy samochodzikami. W strefie do nauki najlepiej sprawdzą się meble modułowe, które przez dłuższy czas rosną wraz z dzieckiem. Warto od razu zainwestować w dobrej jakości meble, które będą wyposażone w możliwość regulacji blatów i siedzisk. Dzięki temu jeden zakup będzie inwestycją na wiele lat i będzie służył nawet przez cały okres nauki szkolnej.

Warto dać dziecku możliwość wyboru

Każdy pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim królestwem dziecka. Warto więc zapomnieć o swoich upodobaniach estetycznych i pozwolić maluchowi wybrać choć część dekoracji. Z pewnością dziecko lepiej będzie się czuło we wnętrzu, na które miało wpływ i mogło sobie wybrać ulubione rzeczy.

Jeden komentarz dla wpisu “Ciekawe pomysły na pokój dla chłopca”

  1. Jeśli chcecie optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie, dobrym rozwiązaniem mogą być tapety 3D z https://dobretapety.pl/tapety-z-efektem-3d. Kupiłem niedawno tapetę do salonu i musze przyznać, że efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Tapeta jest łatwa do nakładania, bardzo wytrzymała, wykonana z materiału, który potem można bez problemu odkleić od ściany. Naprawdę polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *