Co to jest car wrapping?

Poszukujesz oryginalnego rozwiązania, które sprawi, że Twoje auto będzie spersonalizowane? Car wrapping jest dla Ciebie. Estetyka zewnętrzna samochodu oraz ochrona przed uszkodzeniami lakieru to tylko niewiele z zalet, które niesie za sobą foliowanie karoserii samochodów. W artykule przybliżmy najważniejsze informacje, czym jest car wrapping i dlaczego zyskał taką popularność.

Oklejanie samochodu folią zazwyczaj kojarzone jest z działaniami marketingowymi, z reklamami. W przypadku car wrappingu folie nie są grafikami z przekazaną treścią reklamową, które zazwyczaj można znaleźć na samochodach dostawczych. Wysokiej jakość folia do car wrappingu jest powłoką, która z zewnątrz daje efekt całkowitej zmiany koloru auta, jest bardzo dobrze wykończona lub jest efektem nakładania kilku rodzajów folii jeśli mówi się o stylizacji auta. Możliwości jest wiele. Producenci folii wykorzystują nowoczesną technologię, by dostarczyć rozwiązania o wyjątkowych właściwościach. Car wrapping jest dla wszystkich, którzy chcieliby puścić wodzę fantazji i jeździć prawdziwie oldschoolowym autem. Dodatkowo folie, które prezentują się estetycznie i pozostają niewzruszone w konfrontacji z błotem, wodą czy solą są także odporne przed promieniami UV.

Zalety car wrappingu

Myśląc o car wrappingu, zazwyczaj skupiamy się na efekcie wizualnym. Nie bez powodu. Folia do samochodów daje duże możliwości kolorystyczne i wykończeniowe: folia mat, połysk, bogata paleta kolorystyczna i efekty, które zachwycą każdego estetę. Mimo wszystko estetyka nie zawsze jest kluczowym czynnikiem, który przekonuje o zastosowaniu techniki car wrappingu na swoim aucie. Każdy chce mieć auto w jak najlepszym stanie, a zastosowanie folii wpływa na ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Car wrapping jest więc alternatywą do tradycyjnego lakierowania i najważniejszą zaletą jest to, że po kilku latach możemy zdjąć folią i przywrócić autu nienaruszony oryginalny kolor lakieru samochodu.

Materiały służące do car wrappingu

Profesjonaliści dysponują materiałami, które są przystosowane do określonych warunków. Najczęściej do oklejania aut stosuje się folie wylewane do całościowej lub częściowej zmiany koloru auta lub specjalne wytrzymałe folie polimerowe. Folie tego typu znajdziecie państwo w ofercie hurtowni FOLIGGO pod nazwą folie Grafiwrap lub folie Grafitack. Folie ochronne na lakier mają nazwę : folie Grafiguard, folie do druku : folie Grafiprint. Wbrew pozorom oprócz bardzo dobrej jakościowo folii Grafiwrap to nie materiał świadczy o satysfakcjonującej finalizacji montażu folii, o efekcie wizualnym. Istotne są umiejętności przeszkolonych fachowców oraz odpowiednie warunki w pomieszczeniu, w którym realizowana jest usługa. Warto korzystać tylko ze sprawdzonych firm, które zadbają o auto na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał przy pomocy firmy Foliggo – http://grafiwrap.pl, oferującej profesjonalne folie do oklejania aut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *