Części do maszyn CAT – gdzie można je kupić?

Różnego rodzaju maszyny i urządzenia, zwłaszcza mocno eksploatowane, wcześniej czy później ulegają awarii. Nie omija to również maszyn renomowanych firm, takich jak chociażby Caterpillar (CAT). Jednak aby szybko i skutecznie zlikwidować problem i móc znowu bezawaryjnie korzystać ze sprzętu, konieczne jest znalezienie części najwyższej jakości. Gdzie zatem można kupić części do maszyn CAT i czy warto w tym przypadku postawić na części zamienne?

Części do maszyn CAT gdzie kupić?

Urządzenia marki CAT są od wielu lat wysoko cenione na polskim rynku, zwłaszcza w budownictwie. Na uwagę zasługują koparki tej firmy, które charakteryzują się trwałością jak i precyzją wykonania. Jednak nawet najlepszy sprzęt po jakimś czasie ulega awarii i wymaga wymiany poszczególnych elementów lub podzespołów. Gdzie więc powinniśmy szukać odpowiednich części?

Jedną z opcji jest na pewno oficjalna strona sklepu producenta lub dystrybutora części CAT. Tam z pewnością znajdziemy wszystkie potrzebne części do maszyn i urządzeń CAT. Wystarczy wówczas złożyć zamówienie i czekać na kuriera. Z pewnością jest to jedno z najprostszych i najszybszych rozwiązań.

A co z częściami używanymi lub zmiennikami, które są po prostu znacznie tańsze? W przypadku części CAT nie będą one łatwe do znalezienia. Oczywiście możemy szukać części do maszyn CAT w Internecie, np. na jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnych lub na innych stronach, np. z ogłoszeniami, jednak w tym przypadku należy zachować czujność i absolutnie nie kupować tak ważnych elementów i podzespołów do maszyn CAT z niesprawdzonego źródła. Dlaczego?

1. Po pierwsze, mogą przyjść uszkodzone, a cały czas, nawet przy zamiennikach czy częściach używanych, mówimy o elementach, które jednak sporo kosztują. Co w takiej sytuacji nas czeka? Otóż, trudno nam będzie udowodnić, że otrzymaliśmy już uszkodzony element, a poza tym składanie reklamacji w takiej sytuacji, zwłaszcza od osób prywatnych, nie należy do najprostszych i najprzyjemniejszych czynności.
2. Po drugie, warto wziąć pod uwagę czas dostawy. W przypadku maszyn, które są cały czas eksploatowane, przestój, zwłaszcza dłuższy, może generować spore straty. W takim wypadku czas oczekiwania na nowe części CAT ma szczególne znaczenie.

Z oczywistych względów warto kupować części do maszyn CAT u sprawdzonych dostawców – producenta lub oficjalnych dystrybutorów. Daje nam to gwarancję trafionych i bezproblemowych zakupów z szybkim czasem dostawy. Jeśli jednak chcemy nieco oszczędzić, możemy szukać tańszych opcji w Internecie, ale pamiętajmy o zachowaniu czujności i rozwagi podczas dokonywania tego typu zakupów.

Czy warto kupować części zamienne do maszyn CAT?

Zawsze kiedy psuje się jakakolwiek maszyna i nie ma potrzeby zastępowania jej nową, należy zdiagnozować problem, zakupić odpowiednią część i wstawić ją w miejsce starej, już zepsutej. Aby jednak ta nowa część okazała się sprawna i przedłużyła skutecznie naszej maszynie CAT żywotność, musi być solida, wykonana z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu nie czeka nas w najbliższej przyszłości kolejna awaria. A każda awaria to nieplanowany przestój, za którym idą duże straty finansowe. Dlatego wytrzymałość poszczególnych podzespołów maszyn jest tak ważna.

Jeśli więc planujemy zakup części do maszyn CAT, ale stawiamy na zamienniki to pamiętajmy o tym, by wybierać tylko te, które są wysokiej jakości. W związku z tym cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru i absolutnie nie decydujmy się na poszczególne elementy, tylko dlatego, że są one najtańsze. Takie działanie wcale nie zagwarantuje nam rozwiązania problemu takim kosztem. Prawdopodobnie tańszy zamiennik będzie służył znacznie krócej, a niekiedy może doprowadzić nawet do uszkodzenia poszczególnych zespołów lub nawet całkowitego zepsucia maszyny. Poza tym inwestycja w niepewne zamienniki nie gwarantuje bezpieczeństwa osobom, które pracują przy takiej maszynie, jak i zachowania jej największej wydajności.

Części zamienne do maszyn CAT – na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Na rynku mamy naprawdę bogatą ofertę części zamiennych do maszyn CAT, między innymi dlatego, że wymianie mogą podlegać różne elementy i podzespoły w takich urządzeniach, np. łożyska, tłoki, pierścienie, termostaty, uszczelki i wiele innych. Decydując się na zakup części zamiennych do maszyn CAT, musimy zwrócić uwagę na to czy wybrany przez nas producent lub sklep posiada wszystkie interesujące nas części (ma to znaczenie, jeśli za jednym razem chcemy kupić kilka różnych części).

Jeśli będzie to nasza pierwsza współpraca, to warto również sprawdzić opinie o danym sklepie, ale też producencie elementów zamiennych – na pewno znajdziemy je w Internecie. Warto też popytać znajomych, zwłaszcza jeśli pracują w podobnej branży, być może oni będą w stanie polecić nam dobre produkty i podpowiedzą, z kim warto nawiązać współpracę.

Poza tym, jeśli decydujemy się na wybór części zamiennych do maszyn CAT to, nie oszukujmy się, robimy to przede wszystkim ze względów ekonomicznych, dlatego szukajmy zamienników w jak najkorzystniejszych cenach, nie zapominajmy jednak przy tym o ich jakości.

Na koniec zwróćmy uwagę na czas dostawy. Ma to szczególne znaczenie przy zakupach dokonywanych online. Jeśli decydujemy się na taką formę to wybierzmy opcję z jak najszybszą dostawą – nawet jeśli kosztuje nieco drożej. Niekiedy optymalnym rozwiązaniem jest odbiór osobisty – dzięki temu dostaniemy części do maszyn CAT szybko, bez zbędnej zwłoki, a przy okazji możemy dopytać producenta lub sprzedawcę o kilka dodatkowych kwestii.

Partnerem artykułu jest firma TOPSERVICE, oferująca części do maszyn oraz naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *