Części oryginalne – jedyny dobry wybór?

Nie wszyscy znamy się na samochodach i potrafimy dokonywać idealnych wybórów w kwestii kupna wyposażenia lub części zamiennych w przypadku awarii

Nie wszyscy znamy się na samochodach i potrafimy dokonywać idealnych wybórów w kwestii kupna wyposażenia lub części zamiennych w przypadku awarii. Oryginalne części do Volkswagena i innych samochodów kojarzą ci się z najlepszą jakością, ale nieosiągalną ceną? Przeczytaj ten krótki artykuł i sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o oryginalnych częściach samochodowych.

Czy część zamienna może być tak dobra, jak część oryginalna?

Czy wiesz, że producenci samochodów nie produkują samodzielnie wszystkich komponentów samochodowych? Najczęściej zlecają projektowanie i wytwarzanie części szerokiemu spektrum firm, które wysyłają komponenty do kompletnego samochodu, a wiele z nich projektuje i sprzedaje nieoryginalne odpowiedniki tych samych części. W niektórych przypadkach firma działająca na rynku wtórnym ma faktycznie lepszy stosunek jakości do ceny, niż w przypadku części prosto od producenta.  Inną interesującą kwestią jest to, że czasami producenci samochodów oferują różne części do tego samego pojazdu, na przykład do ciężkiego zawieszenia do holowania. Jest to domyślne potwierdzenie, że standardowa część nie koniecznie będzie pasować do wszystkich indywidualnych potrzeb. Po prostu dobre firmy na rynku wtórnym nie istniałyby, gdyby nie dostarczały wysokiej jakości narzędzi, a w wielu przypadkach ściśle współpracowały z producentem samochodów, aby wytwarzać swoje produkty.

Jednak kluczową kwestią jest “dobra firma z rynku wtórnego”. Istnieje wiele tanich podróbek, a te części mogą być wręcz niebezpieczne, nawet jeśli wydaje się, że idealnie pasują do twojego samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, firmy samochodowe dysponują zasobami pozwalającymi na bardziej zintegrowane testowanie części niż w przypadku firm produkujących tanie podróbki.

Jakie jest rzeczywiste ryzyko związane z zakupem części samochodowych?

Spójrzmy teraz, przeciwko czemu ostrzegają profesjonaliści, a co nazywamy elegancko jako “nieoryginalne”, ale w rzeczywistości są to podrobione części. Są to części samochodowe, które nie zostały wyprodukowane lub zatwierdzone przez producenta, a mimo to są oznakowane jako części oryginalne poprzez skopiowanie numerów części, logo i tym podobnych. Są one odpowiednikiem zegarka Rolex o wartości 30 złogtych, ale są o wiele bardziej zabójcze, ponieważ w przypadku awarii części samochodowej może dojść do poważnego wypadku lub kosztownej naprawy.

Jak się ich wystrzegać? To całkiem proste, po prostu użyj swojego mózgu, tak jakbyś unikał zestawu okularów przeciwsłonecznych “Ray Ban” o wartości 25 złotych. Jeśli na przykład koła oryginalne kosztują po 400 złotych od dealera, to nie kupisz ich gdzie indziej za 100 zł za sztukę. Logika mówi, że te te tanie koła są skradzione lub sfałszowane. Po prostu, jeśli coś wydaje się zbyt piękne, aby było prawdziwe, to tak właśnie jest. Ponownie, współpracuj z zaufanym mechanikiem, który będzie czuwał, abyś nie dał się oszukać.

 Aby uniknąć problemów i zawsze mieć gwarancję najwyższej jakości za niezbyt wygórowane pieniądze, skorzystaj z możliwosci, jakie oferuje program Nora; oryginalne części do Volkswagena kupisz teraz juz za 40% ceny! Odwiedź stronę internetową www.programnora.pl i poznaj szczegóły promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *