Czy myślałeś kiedyś aby wypożyczyć motocykl?

rent-motorbike-in-hcmc-jpg-1400x500_q85_crop

Wypożyczalnie samochodów funkcjonują na porządku dziennym, ale co z miłośnikami pojazdów jednośladowych? Istnieją wypożyczalnie motocykli, jednak mało osób w ogóle bierze pod uwagę wypożyczenie takiego sprzętu.

Często wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z takiej możliwości lub odrzuca pomysł na starcie, nie mając prawa jady odpowiedniej kategorii lub wszystkich niezbędnych akcesoriów. Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Warto zastanowić się nad wypożyczeniem motocykla?

Oczywiście, że tak! Taki sposób przemieszczania się (za pomocą wypożyczonego sprzętu) jest bardzo wygodny i sprawia o wiele więcej frajdy niż zwykła jazda samochodem. To doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie szybkość poruszania się. Każdy kto choć raz jadąc na motocyklu napotkał na korek uliczny wie, że nie ma nic szybszego niż wyminięcie sznura stojących w miejscu samochodów i wysunięcie się tuż przed sygnalizator, czekając jedynie na zmianę światła. Oprócz tego, z racji mniejszego od samochodu rozmiaru motocykla, możliwe jest łatwiejsze i szybsze znalezienie miejsca parkingowego. Opcja wypożyczenia motocykla jest zatem idealna dla osób, które nie mają swojego pojazdu, ale potrzebują szybkiego i niezawodnego transportu.

Kolejną zaletą jest ogromny wybór motocykli.

Nie każdy kierowca musi mieć prawo jazdy kategorii A (uprawniających do kierowania motocyklem z silnikiem o dużej pojemności). Wypożyczalnie oferują sprzęt, do prowadzenia którego w zupełności wystarczy standardowe prawo jazdy na samochód. Wtedy pojemność silnika jest ograniczona przepisami i pojazd nie rozwija tak wysokich prędkości.

Brak kasku czy odpowiedniej do jady motocyklem odzieży również nie stanowi żadnego problemu. Wiele wypożyczalni oferuje dostęp do wszystkich tych niezbędnych rzeczy, co pozwala na bezpieczne i komfortowe korzystanie ze sprzętu (bardzo często pasażer także może skorzystać z usług wypożyczalni). Jedną  z takich wypożyczalni jest http://motorent.gda.pl/. Warto przy okazji odwiedzić tę stronę, aby zapoznać się z atrakcyjną ofertą wypożyczalni.

Wypróbować różne modele

Warto wspomnieć również o tym, że wypożyczenie motocykla to idealne rozwiązanie dl osób zastanawiających się nad kupnem swojego własnego jednoślada. Można w ten sposób przekonać się czy rzeczywiście jazda na motocyklu nam odpowiada. Wypożyczalnie w swoim asortymencie zazwyczaj posiadają różne typy motocykli – typowo turystyczne, sportowo-turystyczne czy miejskie. Dlatego można dopasować pojazd do swoich własnych celów i cieszyć się najwyższym komfortem jazdy.

Wypożyczalnie motocykli są bardzo korzystne.

Można szybko dotrzeć do celu, a nie trzeba przy tym martwić się wszystkie aspekty posiadania własnego motocykla. Nie trzeba myśleć o serwisowaniu i myciu maszyny, brak garażu czy stałego miejsca parkingowego również nie jest żadnym problemem. Odchodzą też wszystkie koszty związane z ubezpieczeniem i ewentualnymi naprawami. Z tych właśnie względów należy rozważyć wypożyczenia motocykla przy planowaniu kolejnego wyjazdu, wycieczki lub po prostu w awaryjnej sytuacji, w której potrzebny jest własny pojazd.

Oferty wypożyczalni motocykli z Małopolski znajdziesz również na blogu http://krakow-atrakcje.pl/

Jeden komentarz dla wpisu “Czy myślałeś kiedyś aby wypożyczyć motocykl?”

  1. Motocykle to świetne hobby, jednak nie wiem czy wypożyczenie motocykla to dobra sprawa. Sam pożyczałem skutery ale to tylko na dojazdy. Ja i chyba każdy motocyklista woli jednak swój sprzęt. Znajomy nawet wysyłał swój motocykl oddzielnym transportem, by czekał na niego w oddalonej 2 tygodnie jazdy autem Mongolii, a sam poleciał tam samolotem. Przed taką wyprawą warto jednak zaopatrzyć się w podstawowe części motocyklowe, np w takim sklepie: http://www.czesci-motocyklowe.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *