Czy w samochodzie można się wyspać? Kilka wskazówek dla tych, którzy będą mieć okazję spróbować.

Niezależnie od tego, czy odbywasz epicką podróż, czy chcesz jak najwcześniej zacząć podróż na szlaku, gdy śpisz w samochodzie – trzeba to uczynić maksymalnie wygodnym przeżyciem. Te wskazówki sprawią, że Twój samochód będzie tak przytulny, że będziesz mógł spać w podjeździe prawie tak komfortowo jak w domu. Podczas biwakowania pamiętaj przede wszystkim o przestrzeganiu zasad zdrowego rozsądku i nigdy nie śpij w pojeździe z uruchomionym silnikiem.

Parkuj na uboczu i wiedz, czego potrzebujesz

Pierwsze pytanie, na które każdy śpiący w samochodzie musi sobie odpowiedzieć: Gdzie zaparkować? Dzięki specjalnym aplikacjom możesz dowiedzieć się, gdzie możesz przebywać legalnie i nie przeszkadzać. Oferują różne bezpłatne i płatne lokalizacje, gdzie można zaparkować samochód na noc. Ewentualnie drogi służb leśnych są zwykle otwarte, jeśli chodzi o nocny parking i biwakowanie. Upewnij się tylko, że nie blokujesz drogi innym.

Z odrobiną przygotowań, noc w samochodzie może być tak przytulna jak noc w domu. Po zabezpieczeniu miejsca, które umożliwia parkowanie i biwakowanie, rozbij obóz w płaskim, zacienionym miejscu. Kiedy nadejdzie czas, aby rozładować pojazd, staraj się wtopić w tłum innych obozowiczów spędzających noc w pobliżu. Pamiętaj o przedmiotach (takich jak krzesła, składany stolik i kuchenka), które zwiększają komfort. A jeśli jest to Twój pierwszy kemping, czytaj dalej.

Śpij z głową w kierunku przodu samochodu

Płaskie miejsca są oczywiście preferowane, ale nie zawsze są dostępne na wietrznych drogach leśnych lub w odległych obszarach. Jeśli znajdziesz się pod kątem, pamiętaj, aby ustawić samochód tak, aby głowa znajdowała się nad twoimi stopami. Spanie z głową w ten sposób również da ci więcej miejsca na łokcie, ponieważ większość samochodów ma z tyłu koła, które zajmują cenną przestrzeń. Wciąż brakuje Ci komfortu? Zapoznaj się z blogami kempingowymi, aby dowiedzieć się wszystkiego, co ważne w tym temacie.

Spanie w samochodzie – więcej wskazówek

Zainwestuj w wygodne łóżko, miła pościel bawełniana 200×220 też jest jak najbardziej wskazana. Możesz pozwolić sobie na cięższe, bardziej miękkie maty, poduszki i koce. Pluszowe dmuchane materace mogą być prawie tak wygodne, jak twoje łóżko w domu! Możesz wybrać kompaktową poduszkę kempingową lub po prostu przynieść pełnowymiarową poduszkę. Nie zapominaj, że samochody mogą stać się tak samo zimne jak namioty nocą, więc zapakuj izolowany koc lub śpiwór. Nie wiesz, który śpiwór lub poduszka najlepiej spełnia Twoje potrzeby kempingowe? Zwykle sprzedawcy to eksperci, którzy pomogą Ci wybrać, jak wybrać śpiwór i podkładkę do spania idealnie sprawdzające się dla wszystkich wybierających się na kemping samochodowy.

Dodatkowa wskazówka: podczas biwakowania w samochodzie, postaraj się, aby wszystkie posiłki były zabezpieczone – bez względu na to, czy idziesz na zewnątrz, czy wskakujesz do śpiwora na noc. To pomoże zapobiec psuciu się produktów takich jak mięso, ser, jaja czy mleko. Gdy zadbasz o to wszystko – odpocznij od długiego dnia jazdy i dobranoc!

Jeden komentarz dla wpisu “Czy w samochodzie można się wyspać? Kilka wskazówek dla tych, którzy będą mieć okazję spróbować.”

  1. Szukam nowego materaca i przeglądam różne sklepy online w poszukiwaniu czegoś, co będzie idealnie odpowiednie dla mnie. Czy materac termoelastyczny to dobre rozwiązanie? Wyczytałem, że dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia naprawdę komfort wypoczynku. Zastanawiam się jednak, czy kupowanie online to dobry pomysł? W końcu nie ma możliwości upewnienia się, czy naprawdę są tak wygodne, jak zapewnia producent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *