Czy warto sprowadzać stare samochody amerykańskie?

To, co określa się mianem zabytku, zawsze jest kojarzone jest z prestiżem i klasycznym pięknem. Podobnie jest w przypadku motoryzacji. Stare samochody amerykańskie stanowią łakomy kąsek dla miłośników pojazdów mechanicznych. Łączą w sobie niezawodność z oryginalną i niespotykaną już elegancją.

Dlaczego warto sprowadzać auta amerykańskie stare?

Stare samochody amerykańskie ze względu na swoją rzadkość na rynku europejskim, stanowią idealną formę inwestycji. To, co w USA jest już stare i kosztuje niewielkie pieniądze, na starym kontynencie błyskawicznie zyskuje nie tylko na wartości finansowej, ale staje się także produktem ekskluzywnym, rzadkim, oryginalnym i po prostu pięknym.

Posiadanie takiego samochodu to powód do dumy. Zabytkowe auta z USA to także wiele korzyści płynących z samego importu.

Kupując właśnie taki pojazd, zyskasz pewne zniżki. To całkowite zwolnienie z opłaty cła i akcyzy, a także znaczny upust w przypadku podatku vat. Jego wartość będzie wynosiła bowiem zaledwie 8%, nie zaś 19% / 23%.

Wybrane amerykańskie samochody zabytkowe

Ford Mustang

Tego pojazdu nie trzeba przestawiać chyba nikomu. Nawet ktoś, kto nie interesuje się motoryzacją doskonale wie jak wygląda to cacko. Kiedy interesują nas samochody klasyczne z USA, Mustang niemal instynktownie pojawia się w naszej świadomości. Egzemplarze z roku 1967 i 68 to absolutny kult, który stanowi obiekt pożądania każdego kolekcjonera motoryzacji.

Ford Mustang Shelby

To jeden z najpopularniejszych Mustangów. Egzemplarz z roku 1968 potrafi być wyposażony w potężny i niezawodny silnik o mocy 360 KM. Samochód zachwyca pięknem, oryginalną stylistyką i wspaniałymi osiągami.

Chevrolet Chevelle

W pięknym stylu stare klasyczne samochody z USA reprezentuje także Chevelle, który wszedł na rynek jako Malibu. Auto pojawiło się w roku 1964 r. i rozpoczęła trend masywnej elegancji w stylistyce pojazdów. To jeden z pierwszych samochodów, które zwykło określać się mianem muskularnych. Obecnie, najbardziej pożądanym modelem jest kabriolet z silnikiem o mocny 350 KM.

Chevrolet Corvette C3

To kolejny absolutny kult amerykańskiej motoryzacji. Corvette’e rozpoczęła z kolei trend stylistyki futurystycznej, która zachwycała zaskakującymi liniami. Klasyk z 1967 roku napędzany był jednostką o mocy 350 KM. To prawdziwa gratka dla miłośników klasycznego piękna.

Lincoln Continental Mark IV

To, co wyróżnia ten pojazd to zdecydowanie jego potęga, która wynika zarówno z przestrzeni, jak i wyjątkowo mocnego silnika. Lincoln z siedemdziesiątych to maszyna, która wyposażona była w silnik o pojemności aż 7,5 litra. Ryk jednostki napędowej tego Lincolna to absolutny miód na uszy prawdziwych koneserów amerykańskiego piękna motoryzacyjnego. Auto zapewniało miejsce sześciu pasażerom. To jeden z najbardziej pożądanych samochodów wśród zabytków zza wielkiej wody.

Źródło: https://autazusa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *