Czym jest audyt podatkowy?

Biuro rachunkowe wielka wieś

Prowadzenie własnej działalności lub firmy wiąże się z prowadzeniem księgowości podatkowej. Gdy niekoniecznie się na tym znamy, lecz i tak podejmujemy się tego zadania – mogą wyniknąć z tego problemu lub niedogodności. Aby uniknąć przykrych niespodzianek powinniśmy zdecydować się na audyt podatkowy. Czym on jest i w jakich przypadkach się go stosuje?

Audyt podatkowy

Audyt podatkowy jest kompleksowym badaniem w którym bada się wszelkie nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć i zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości jak i je wyeliminować. Pozwoli to na uniknięcie potencjalnych ryzyk podatkowych i nieprzyjemności z tym związanych. To doradztwo podatkowe Katowice jest z całą pewnością warte uwagi.

Co obejmuje audyt podatkowy?

Audyt podatkowy obejmuje wybrane tytuły zobowiązań budżetowych. W skład tego wchodzi podatek dochodowy od osób prawnych. Wlicza się tu też podatek od nieruchomości i podatek od towarów i usług. Obejmuje on też obszary działalności. Dotyczy to głównie obszarów sprzedaży i zakupów, inwestycji, cen transferowych, należności jak i marketingu i reklamy. Nie można również zapominać o konkretnych operacjach lub zdarzeniach gospodarczych. Oczywiście audyt podatkowy obejmuje również Twoje oczekiwania. Odpowiednia firma zajmie się tematem wedle Twoich kryteriów.

Co zawiera raport z audytów podatkowych?

Cel audytów podatkowych to przede wszystkim diagnoza nieprawidłowości. Dlatego każdy audyt będzie zawierał raport z błędnych wyliczeń czy wszelkich innych nieprawidłowości. Diagnozie również zostaje postawione każde ryzyko podatkowe. W zakres usług świadczonym przez doświadczone firmy zajmujące się audytem podatkowym zawiera również rekomendację konkretnych rozwiązań. Dotyczy to działań pozwalających w jak najlepszy sposób uniknąć potencjalnego ryzyka podatkowego. Ocenie zostają również poddane kwalifikacje podatkowe dokonane przez Ciebie w odniesieniu do wskazanych operacji.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Nie od dziś wiadomo, że kontrola skarbowa to nic przyjemnego w firmie. Chaos i stres, który generuje się przy takim postępowaniu jest dla przedsiębiorcy nie do opisania. Dlatego bądź o krok przed kontrolą podatkową. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zastosowanych rozwiązań podatkowych – zdecyduj się na doświadczonych fachowców oferujących audyty podatkowe. Korzystaj z opcji tylko i wyłącznie sprawdzonych – szukaj najlepszych rozwiązań po opiniach i rekomendacjach. Sprawy podatkowe nie muszą być wcale takie trudne – a pomoże Ci w tym dobry audyt podatkowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *