Czyszczenie skóry w samochodzie, o czym należy pamiętać?

Jeżeli w twoim samochodzie masz skórzaną tapicerkę, musisz o nią odpowiednio dbać. Tylko w ten sposób uda ci się ją długo utrzymać w dobrym stanie. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, by nasza skóra przez lata wyglądała jak nowa.

Synonim luksusu

Skórzana tapicerka zawsze kojarzona była z luksusem. Nic dziwnego, bowiem najczęściej jest ona montowana w samochodach klasy premium. Bardzo rzadko zdarza się, by, przysłowiowy VW Passat w TDI miał siedzenia wyłożone skórą. Jeżeli twój samochód ma ten luksusowy dodatek, ty masz dodatkowy wydatek – na czyszczenie. Oczywiście możesz je zlecić profesjonalnej myjni czy zakładowi auto detailingu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to samemu.

Lepiej zapobiegać niż naprawiać

Jeżeli zbyt długo będziemy zwlekali z tankowaniem, to może się okazać, że znajdziemy się w szczerym polu bez paliwa. Podobnie jest z utrzymaniem skórzanej tapicerki w dobrym stanie. Jeżeli zbyt długo będziemy zwlekać z czyszczeniem, trzeba będzie ją naprawiać. Dlatego ważne jest, by o nią odpowiednio zadbać. Skóra to materiał bardziej odporny na uszkodzenia niż standardowo montowana tapicerka. Jednak by służyła nam przez lata, trzeba ją odpowiednio pielęgnować.

Jak zacząć czyszczenie?

Z pewnością nie zdziwi cię fakt, że każde czyszczenie skórzanej tapicerki należy rozpocząć od jej dokładnego odkurzenia. Poświęć na to kilkanaście minut i zwracaj uwagę na trudno dostępne miejsca, takie jak spojenie oparcia siedzenia z siedziskiem. Dopiero wtedy możemy przejść do czyszczenia właściwego. Pamiętaj, by zawsze używać jedynie preparatów do czyszczenia skóry. Nigdy nie używaj mydła, które może pozostawić trwałe ślady na skórze. Wykorzystaj do tego specjalny środek do czyszczenia skóry w samochodzie. Dzięki nim usuniesz resztki tłuszczu, do którego przykleja się brud oraz kurz. Potraktuj to zadanie poważnie, bowiem od stopnia twojego zaangażowania, zależy ostateczny efekt. By utrzymać skórę w jak najlepszym stanie, przez jak najdłuższy czas, czyszczenie należy powtarzać co około trzy miesiące.

Gdy nasza skórzana tapicerka będzie lśnić czystością, możemy ją zakonserwować. Służą do tego środki do pielęgnacji skóry. Należy je stosować zawsze po czyszczeniu, bowiem tylko wtedy są lepiej wchłaniane przez materiał. Większość środków pielęgnacyjnych nadaje skórze miękkość oraz trwałość. Niektóre dodatkowo ją nabłyszczają i sprawiają, że pachnie nowością. Pamiętajmy, by nakładać preparat etapami, kawałek po kawałku. Gdy nałożymy środek na całą tapicerkę, musimy poczekać aż wyschnie. Z reguły trwa to około godziny.

Jeden komentarz dla wpisu “Czyszczenie skóry w samochodzie, o czym należy pamiętać?”

  1. To tak jak synonimem luksusu jest ostatnio profesjonalny tatuaż. W aucie skórę się czyści, na ciele przyozdabia. Piękny tatuaż będzie niesamowitą i wyjątkową ozdobą. Ale jaki tatuaż sobie zrobić? Są ludzie, którzy przez lata noszą się z zamiarem zrobienia sobie tatuażu i nie mogą się zdecydować na konkretny wzór. A wystarczy troszkę pogrzebać w necie, np., tu: https://dziarownia.pl/. Nie ma takiej możliwości, aby odwiedzający nie znalazł czegoś dla siebie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *