Dekoracja samochodu ślubnego – co robić, a czego unikać?

Weselne samochody nie muszą mieć skomplikowanej dekoracji, aby wyglądały imponująco. W rzeczywistości niektóre samochody wyglądają najlepiej z zerowym lub minimalnym zdobieniem.

Jedynym pewnym sposobem na zrobienie prostego, ale gustownego zdobienia samochodu weselnego jest użycie kwiatów i wybór liści jako głównych elementów. Kwiaty dodają harmonii, zwłaszcza jeśli kolory użytych kwiatów pasują do motywów ślubnych. Dodają również miękkiego dotyku raczej zimnej i mechanicznej maszynie, która jest Twoim samochodem ślubnym. A ponieważ kwiaty używane do dekorowania samochodów ślubnych są w różnej formie – nie trzeba szukać kogoś, aby ktoś twój samochód ślubny, ponieważ twoja kwiaciarnia z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem, albo nawet i Ty jeśli pomyślałeś wcześniej i zasadziłeś cebule kwiatowe jesienne.

Oto zalecenia i przestrogi, o których należy pamiętać przy wyborze kwiatów jako dekoracji ślubnej samochodu.

1. Wybierz mocne kwiaty i liście

Dekoracja samochodu powinna wytrzymać pogodę, tarcie powodowane przez wiatr i poruszający się samochód oraz ciepło pochodzące z maszyny samochodu. Kwiaty i liście z mocnymi łodygami stanowią dobry wybór do tego celu.

Przykłady odpornych kwiatów:

  • Hortensja
  • Róże
  • Storczyki

Dzikie kwiaty można również dodać w tworzeniu zarysu dekoracji weselnych samochodów, ponieważ często mają one mocną i solidną fakturę. Nie wspominając o tym, że są one niedrogie. Kolejną zaletą użycia listowia jako podstawy dekoracji jest to, że sprawia, że ​​kompozycja kwiatowa wygląda nieporęcznie. Dlatego nie musisz kupować więcej kwiatów do swojego samochodu ślubnego.

2. Mieszaj różne kwiaty

Możesz dowolnie używać różnych rodzajów kwiatów, łącząc je i dopasowując. Na przykład róże można łączyć ze storczykami i dzikimi kwiatami i liśćmi, aby uzyskać rustykalną kompozycję kwiatową. Użyj kremowych i różowych róż jako kwiatów podstawowych i białych różowych orchidei jako dodatkowych kwiatów, aby wypełnić lukę w układzie.

Innym przykładem połączenia kwiatów jest mieszanka słoneczników, pomarańczowych gerberów i białych stokrotek. Ta kombinacja kwitnących kwiatów będzie doskonale wyglądać w samochodzie retro. Aby to zrobić, wystarczy przymocować jeden kwiat słonecznika i pomarańczowy gerber za pomocą naprzemiennych kul białych stokrotek za pomocą dwustronnej taśmy na powierzchni samochodu. Upewnij się, że używasz trwałej taśmy, aby kwiaty nie spadły.

Połączenie goździków brzoskwini, białych róż i wszelkich długich zielonych liści to kolejna opcja. Rozłóż te kwiaty w zabytkowym samochodzie i zawiąż je wstążką tego samego koloru, aby dodać efektu. Kontrastowe kolory mogą być również użyte do wstążek, aby układ kwiatów wyglądał lepiej.

3. Rozważ kolor

Użyj mocnych kolorów, jeśli Twój samochód ślubny jest taki. Czerwony, złoty, niebieski i zielony na pewno się sprawdzą. Ale jeśli Twój samochód ma ciemniejszy kolor, wybierz delikatne jasne kolory, aby złagodzić jego wygląd.

Przykłady kwiatów według wyboru koloru:

– Czerwona – róża, poinsecja, dalia i gerbera
– Różowy – goździk, lilia, róża, peonia i tulipan
– Białe – gardenia, róża, orchidea, jaśmin, groszek, przebiśnieg i kamelia
– Żółty – słonecznik, frezja, lilia, gerbera, żonkil i tulipan
– Lawenda – bez, irys, lawenda, hortensja i zawilec

Dostępność kwiatów zależy od pory roku. Wybór kwiatów sezonowych pomoże Ci zaoszczędzić koszty, ponieważ zawsze kosztują mniej niż kwiaty inne niż sezonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *