Dentysta z dojazdem do domu? – ciekawy pomysł na biznes

Mobile-Dental-Clinic-bl

Wizyta u stomatologa to zwykle bardzo nieprzyjemny moment, który kojarzy się z bólem i stresem. Bólu pewnie nie da się do końca wyeliminować, ale dentystyczne zabiegi są z pewnością mniej stresujące, gdy odbywają się w domu pacjenta. Ta forma usług stomatologicznych to ciągle nowość, ale z miesiąca na miesiąc zyskuje nowych zwolenników.

Mobilny dentysta

Takich lekarzy jest coraz więcej w całym kraju. Są wyposażeni w specjalny, około 30-kilogramowy unit dentystyczny, który mogą zabrać ze sobą do pacjenta. Taki sprzęt nie różni się specjalnie od tego, który możemy zobaczyć w specjalistycznych gabinetach. W ten sposób można wykonać wiele zabiegów, przede wszystkim z zakresu protetyki, stomatologii zachowawczej czy też higienizacji zębów. Nie ma problemu też, by taki mobilny dentysta wybielił nasze zęby. Jak zapewniają lekarze i eksperci, wszystkie takie zabiegi są stuprocentowo bezpieczne i odbywają się z poszanowaniem wszystkich zasad higieny. Umówić się na wizytę jest niezwykle łatwo, nie trzeba też jechać do gabinetu i czekać w kolejce. No i oczywiście wygodniej jest, gdy zabieg jest wykonany we własnych czterech kątach. Czy zatem mobilny dentysta ma same zalety? Niekoniecznie.

Minusy mobilnych stomatologów

Sprzęt dla takich dentystów jest mocno specjalistyczny, do tego wciąż jest niszowy. Dlatego musi być stosunkowo drogi. Odbija się to na cenach takich usług. A trzeba się też przygotować na to, że lekarz doliczy nieco do rachunku za dojazd do pacjenta. W efekcie ceny takich zabiegów są zazwyczaj o kilkadziesiąt procent droższe niż w standardowych gabinetach. Oczywiście można się spodziewać, że jeżeli popularność tego rozwiązania będzie rosła, to i ceny szybko będą spadać. Obecnie jednak to dość luksusowe rozwiązanie, więc jest dostępne raczej dla zamożniejszych osób i to mieszkających w większych miastach. Z drugiej strony, z mobilnych stomatologów mogą korzystać też osoby ciężko chore, dla których wyprawa do gabinetu lekarskiego może być trudna lub wręcz niebezpieczna. Pamiętajmy też, że ciągle dojeżdżający do pacjenta dentyści oferują dość podstawowe usługi. Jeśli więc mamy bardziej skomplikowany problem z naszymi zębami, to być może mobilny dentysta nie będzie mógł nam za bardzo pomóc.

Niewykluczone jednak, że tacy dentyści do przyszłość. Ceny zapewne będą się obniżać, a i sprzęt będzie coraz bardziej uniwersalny oraz profesjonalny. A mobilne rozwiązania to bez wątpienia wygoda dla pacjentów, oszczędność cennego czasu oraz mniejszy stres. To też szansa dla dzieci, by cieplej patrzeć na takie zabiegi, ale przede wszystkim dla ludzi starszych, którzy często po prostu nie mogą dotrzeć do przychodni czy gabinetu o własnych siłach. Możemy więc mieć pewność, że popyt na takie usługi będzie rosnąć w najbliższym czasie. Być może zatem długie i nerwowe kolejki przed gabinetami dentystycznymi, które zna doskonale chyba każdy z nas, już w krótkiej perspektywie zupełnie odejdą do lamusa, a większość stomatologów będzie po prostu dojeżdżać do swoich pacjentów.

Pomysł na biznes przesłał DENTICA – dentysta Wrocław

3 komentarze “Dentysta z dojazdem do domu? – ciekawy pomysł na biznes”

  1. Ostatnio wreszcie zainwestowałam w piękny uśmiech, oczywiście muszę jeszcze na niego poczekać. Na https://www.dentestetica.pl/opinie-o-invisalign-2019 możecie sobie poczytać o prostowaniu przy użyciu niewidocznych nakładek. Nosze je od pewnego czasu i póki co nie mam z nimi żadnych problemów. Można bez obaw jeść i uśmiechać się, nie ma też żadnego bólu ani dyskomfortu. Jeśli nie chcecie mieć zwykłych aparatów, naprawdę polecam takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *