Dlaczego inwestując w nieruchomość nie możesz zapomnieć o garażu?

Jeśli masz przestrzeń i budżet, dodanie garażu lub wiaty do swojej nieruchomości może być świetnym sposobem na zwiększenie jej wartości. Przeanalizowaliśmy w tym artykule, co inwestorzy powinni rozważyć, podejmując taki krok.

Prawda jest taka, że już nawet skromny garaż jest w rzeczywistości pożądaną cechą nieruchomości. Nie tylko zapewnia miejsce na samochód, ale także zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania. Z tego powodu inwestorzy, którzy chcą zwiększyć wartość swojego obiektu – bez względu na to czy są to Włochy nowe mieszkania czy odświeżana nieruchomość nad morzem, powinni rozważyć dodanie garażu lub wiaty.

Zaskakująca liczba nieruchomości nie posiada parkingu poza tym na ulicy, nie mówiąc już o zadaszonym parkingu. A jednak większość ludzi tego chce. Garaże są jedną z trzech najważniejszych cech, których poszukują najemcy w domu, ale są one stosunkowo rzadkie w wynajmowanych nieruchomościach. Chodzi nie tylko o to, że posiadanie garażu poprawia atrakcyjność nieruchomości wśród potencjalnych najemców, ale też zwiększa wartość nieruchomości. Dlatego dodanie garażu może zwiększyć zwrot z wynajmu, a także zwiększyć:

  • kapitał własny

  • zwrot z inwestycji (odsprzedaż)

Jeśli chodzi o wynajem nieruchomości, dodanie garażu do niej jest możliwe. Posiadanie garażu jest ważne dla najemców, zwłaszcza, że oferuje to dodatkowe bezpieczne miejsce do przechowywania. Dodanie garażu zazwyczaj oznacza, że można pobierać więcej czynszu. Gwarantuje to jednak wyższy poziom zainteresowania ofertą i prawdopodobnie wynikiem tego będą o wiele bardziej stabilni najemcy. Co ważne, ponieważ nie chodzi tylko o uzyskanie wyższego czynszu, ale o uzyskanie stałego strumienia czynszu.

Łatwiej jest usprawiedliwić podwyżki czynszu, jeśli masz garaż. Najemcy wolą zapłacić wyższy czynsz za garażowanie niż mniej za mieszkanie bez niego. Możliwość dorzucenia dodatkowego czynszu, który można osiągnąć wraz z potencjałem zysku kapitałowego powinna stanowić część decyzji o budowie garażu.

Lokalizacja garażu

Przed decyzją o dodaniu garażu, ważne jest, aby zastanowić się, jak powszechne takie nieruchomości są w okolicy – zarówno na ulicy, jak i na przedmieściach, w których znajduje się nieruchomość. Okolica może mieć znaczący wpływ na rodzaj wybranego garażu i potencjalnie na kwotę, którą musisz wydać np. jeśli twoja nieruchomość znajduje się na przedmieściach starych willi musisz wiedzieć, iż jest to obszar,na który musisz uważać, aby nie dodawać czegoś, co nie ma charakteru lub negatywnie wpływa na wygląd okolicy.

Chodzi o wartość nieruchomości. Jest to ważne z punktu widzenia odsprzedaży. Jeśli weźmiesz pod uwagę, jaki rodzaj garażu jest odpowiedni dla danego obszaru, możesz ugrać jeszcze więcej. Proces uzyskania zgody na garaż jest stosunkowo prosty, ale różne obszary mają różne wymagania. Ale jeśli garaż znajduje się z przodu innych domów w okolicy, z dużym prawdopodobieństwem uda ci się go zbudować. Raz jeszcze przypomina iż tutaj również chodzi o wygląd Twojej ulicy i okolic. Co oznacza, że ​​często jest to sprawa indywidualna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *