Dlaczego opłaca się wynajem długoterminowy samochodu ?

Przez wiele lat leasing operacyjny był jedyną korzystną opcją finansowania samochodów firmowych. Zmieniło się to wraz z pojawieniem nowej usługi – wynajmu długoterminowego. Nowy sposób finansowania użytkowania samochodów firmowych sprawił, że coraz więcej firm zamienia typowy leasing na wynajem długoterminowy.

Czy mają ku temu powody?

Okazuje się że tak. Wynajem długoterminowy nie zmniejsza zdolności kredytowej. Każdy kto miał samochód w leasingu, wie że taka umowa zmniejsza zdolność kredytową firmy. Jest to ważne wtedy, kiedy mamy w planach większe inwestycje, wymagające wsparcia kredytem bankowym.

Umowa leasingowa to zobowiązanie długoterminowe, obciążające płynność finansową firmy. Opiewająca na dużą wartość umowa, może w poważnym stopniu uszczuplić zdolność kredytową, uniemożliwiając otrzymanie kredytu i dalszy rozwój.
Wynajem długoterminowy to bardzo elastyczna forma użytkowania samochodu, w której nie jesteśmy zmuszeni do wykupu auta po jej zakończeniu, ale możemy to zrobić.

Co zatem dzieje się z autem?

Oddajemy go firmie finansującej, umowa automatycznie wygasa, a firma może wynająć kolejny, nowy samochód.

Wynajem długoterminowy dedykowany jest przede wszystkim tym firmom, które nie mają w planach wykupu używanego samochodu. Możliwość ich częstszej zmiany pozwala lepiej zadbać o wizerunek firmy oraz odciąża od wielu obowiązków, związanych z zarządzaniem flotą aut.

Mniej formalności przy wynajmie Wygoda użytkowania samochodów w wynajmie długoterminowym, to kolejny powód aby skorzystać z takiej możliwości. Wszystkie formalności i zobowiązania prawne, takie jak ubezpieczenia, przeglądy okresowe, naprawy, mogą spoczywać po stronie firmy finansującej.

laweta Magdeburg PolskaTwoją firmę, jako użytkownika samochodu wynajętego, nie interesuje nic poza tankowaniem, uzupełnianiem płynu i normalną kontrolą techniczną, będącą obowiązkiem każdego kierowcy. Użytkując samochody wynajęte długoterminowo, nie musisz umawiać wizyt w serwisach, kupować opon, pamiętać o ich wymianie itp. Tym wszystkim zajmuje się firma finansująca, informując tylko Ciebie kiedy i gdzie należy podjechać z samochodem.

W przypadku dłuższych napraw lub serwisów, firma finansująca zapewnia auto zastępcze. To wszystko można mieć płacą miesięcznie jedną zryczałtowaną opłatę i księgując tylko jedną fakturę, w której zawarte są wszystkie usługi firmy finansującej.

Może Ci się wydawać że jest to nie opłacalne, ponieważ płacimy za wynajem samochodu i nie mamy go na własność. Dlatego przygotowałem specjalny raport, który pokazuje ile tak naprawdę kosztuje nas używany samochód i dlaczego powinniśmy jak najszybciej pozbyć się starego samochodu.

Dlatego przygotowałem specjalny raport, który pokazuje ile tak naprawdę kosztuje nas używany samochód i dlaczego powinniśmy jak naszybciej pozbyć się starego samochodu. I Odbierz Dodatkowy Prezent, „Jak jeździć nowym samochodem o połowę taniej, a nawet mieć go zupełnie za darmo „
Pobierz go tutaj: http://bit.ly/Samochodysp2

Artykuł opracowano wspólnie z portalem https://easyleasy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *