Dlaczego warto jest wynająć samochód od razu na lotnisku?

national-car-rental-west-palm-beach

Jest to niewątpliwie kwestia poczucia komfortu i niezależności. Wynajem samochodów jest coraz bardziej popularny w Polsce. Co za tym stoi? Przede wszystkim większa ilość osób podróżujących liniami lotniczymi między miastami. Lot jest dużo tańszy i szybszy niż podróż samochodem. W większości są to delegacje, spotkania służbowe czy cykliczne spotkania firmowe, ale także podróże wypoczynkowe. Nie ważne czy są to wakacje czy praca – pobyt trwa kilka lub kilkanaście dni.

Coraz więcej osób nie chce korzystać z wynajmowania taksówek, ponieważ są one relatywnie drogie oraz mało wygodne. Coraz częściej spotyka się wypożyczalnie samochodów ulokowane w pobliżu lotniska. Pasażerowie, którzy właśnie wylądowali bardzo często decydują się wynająć samochód ponieważ dzięki temu są oni bardziej mobilni i niezależni w przemieszczeniu się po mieście. Dodatkowo bardzo często podróżując z całą rodziną i dużą ilością bagaży nie jesteśmy w stanie komfortowo podróżować prywatnym samochodem.

Czy jest to opcja tylko dla bogatych?

Bardzo wielu osobom wydaje się, że wynajem samochodu na własny użytek jest opcją dla bogatych przedstawicieli świata biznesu. Nic bardziej mylnego. Każdy może wynająć auto, a ceny nie są wysokie. Oczywiście, jeżeli podczas urlopu mamy zamiar zwiedzać Katowice w najnowszym Mercedesie S-Class Maybach to musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli za taki wynajem sporo zapłacić. Największym powodzeniem cieszą się jednak nieduże i ekonomiczne samochody miejskie.

Na przykład w Pyrzowicach koło Katowic obok lotniska znajduje się wypożyczalnia aut, która cieszy się ogromną popularnością. Oferuje ona szeroką gamę aut, w której każdy znajdzie coś dla siebie (ofertę tej firmy możesz sprawdzić tutaj: http://carfree.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/pl/). Ceny zależą oczywiście od klasy wynajmowanego samochodu. Najtańszą opcją jest Toyota Aygo i VW Up, których wynajem na 1-4 dni kosztuje 90 złotych. Oczywiście auta można wynająć nawet na cały miesiąc, w tym przypadku cena wynosi 1600 złotych. Ta oferta jest skierowana dla osób przyjeżdżających na jednoosobową delegację lub wizyty przedstawicielskie. Mały samochód jest mało kłopotliwy w parkowaniu oraz ekonomiczny.

Dla entuzjastów samochodów z wyżej półki nie zabraknie ciekawych ofert. Wypożyczalnie dysponują wszystkimi klasami samochodów od Hyundaia i30 po BMW Serii 6, aż do terenowych takich jak Mercedes GLK czy Audi Q7. Przykładowo cena wynajmu Mercedesa CLK to około 900 złotych za dobę. Ktoś mógłby pomyśleć – “absurd”, jeżeli jednak ktoś ma mnóstwo pieniędzy i przyzwyczaił się do takich standardów to z pewnością wybierze taka opcję.

Jak wygląda wynajem samochodu?

Aby mieć pewność, że nasze auto będzie czekało na nas w momencie kiedy już wylądujemy, musimy je wcześniej zarezerwować. Jeżeli dla kogoś nie jest ważna marka i klasa samochodu tylko to żeby jeździł, rezerwacja nie jest konieczna. Wystarczy pójść to wypożyczalni przy lotnisku, a tam na pewno znajdzie się wolne auto gotowe do jazdy. Kiedy jednak mamy określone preferencje, możemy zrobić rezerwację telefonicznie i dokładnie uzgodnić warunki i rodzaj samochodu.

Możemy również wypełnić formularz umieszczony na stronie internetowej wypożyczalni. Tam określamy dokładnie nasze preferencje dotyczące wynajmowanego samochodu oraz czas, w którym chcemy go użytkować. Po wypełnieniu formularza wynajmu zazwyczaj kontaktuje się z nami konsultant, z którym dogadujemy miejsce, w którym samochód ma na nas czekać (nie musi być to koniecznie lotnisko). Możemy również umówić się, aby samochód został przyprowadzony pod hotel na następny dzień. Infolinia wypożyczalni samochodów jest przeważnie czynna całą dobę. Jeżeli chodzi o formę zapłaty, przeważnie płaci się z góry gotówką lub przelewem na konto.

W wypożyczalniach nie znajdują się tylko samochody osobowe. Spokojnie możemy również wynająć busa lub małą ciężarówkę. Wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Należy pamiętać, że każdy samochód należy oddać w stanie, w którym się go otrzymało. W innym przypadku w zależności od szkody i ubezpieczenia klient może być obciążony ewentualnymi kosztami naprawy., jednak zdarza się to dość rzadko z racji bardzo dobrych ubezpieczeń zawiązanych przez wypożyczalnie.

Wynajem samochodów coraz bardziej popularny. Będzie on się rozwijał coraz szybciej w miarę rozwijania się biznesu, bo to on jest głównym czynnikiem, który daje mu taką popularność. Osoby pracujące w biznesie zwykle mają bardzo mało czasu, zależy im na szybkim i efektywnym załatwianiu swoich spraw, bez oczekiwania na taksówki lub “fatygowania” własnego samochodu. Wypożyczalnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i oferują dokładnie to czego oczekują klienci.

3 komentarze “Dlaczego warto jest wynająć samochód od razu na lotnisku?”

  1. Mi się wynajem osobiście podobał w Grecji. W ostatnie wakacje cała procedura wynajmu ( z poważnej dużej wypożyczalni) trwała niecałe 15 minut. Pani po polsku kaleczyła ale daliśmy radę. Nie wiem ja kw Polsce z czasem to jest.

  2. Zgodzę się z Krysią, ze u nas chyba trochę dłużej trwa wypożyczenie samochodu. lecz co do Grecji, to my nie mieliśmy tyle szczęścia. Wynajęte auto rzeczywiście było szybko dostępne. Ale jak szybko było dostępne tak szybko zwróciliśmy. I tu okazało się ze nie ubezpieczone podwozie podczas wynajmu kosztowało nas 240 euro!!!!! niepolecam. W Polsce jest o tyle lepiej ze wszystko rozumiemy i widzimy czarno na białym jeśli coś jużpodpisujemy.Brawo POlskie wypożyczalnie, brawo Ja 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *