Dlaczego warto wybrać blaszany garaż?

DSCN1010

Liczba posiadaczy samochodów systematycznie rośnie. Każdy właściciel auta chce go jak najlepiej zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a szczególnie przed opadami deszczu i śniegu. Najlepszą ochroną jest oczywiście garaż.

Jaki garaż wybrać: murowany czy blaszany?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. To, czy zbudujemy garaż blaszany CGT  który oferuje, czy zdecydujemy się na murowany zależy między innymi od naszych możliwości finansowych. Garaż blaszany w porównaniu z murowanym ma przede wszystkim jedną wielką zaletę: jest zdecydowanie tańszy. Taki garaż warto więc polecić osobom, które dysponują mocno ograniczonym budżetem. Za wybraniem blaszaka przemawiają nie tylko niższe koszty, ale także szybkość, z jaką może stanąć na naszej działce. Montaż garażu blaszanego trwa o wiele krócej niż budowa garażu z cegły.

Czy blaszak jest trwały?

Przeciwnicy blaszanych garaży podkreślają, że nie są one trwałą konstrukcją. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Do produkcji garaży wykorzystywane są tylko blachy bardzo wysokiej jakości. Bardzo często jest to blacha poddana procesowi cynkowania ogniowego, czyli bardzo dobrze zabezpieczona przed rdzą. W ofercie producentów garaży klienci znajdą również garaże z blachy akrylowej. Jest ona nie tylko poddawana cynkowaniu, ale dodatkowo pokrywana warstwą akrylu. Taki garaż jest więc wyjątkowo trwały. Dodatkową zaletą garaży z blachy akrylowej jest duży wybór kolorystyki. Bez trudu uda nam się wybrać garaż, który wpisze się w kolorystykę elewacji domu.

Czy garaż ma wady?

Nie ma produktów, które byłyby wolne od wad.  Posiada je także popularny blaszak. W okresie silnych mrozów na szybach samochodu może tworzyć się warstwa szronu. Ale z tą wadą można sobie bardzo szybko poradzić. Garaż możemy bowiem ocieplić. Najtańszą, a jednocześnie bardzo skuteczną metodą pozwalającą docieplić garaż z blachy jest przyklejenie na jego zewnętrznych lub wewnętrznych ścianach warstwy styropianu. Styropian przyklejamy pianką montażową lub klejem. Biorąc jednak pod uwagę, że ostatnie zimy były w naszym kraju wyjątkowo ciepłe, być może ocieplenie garażu jest niepotrzebne.

Garaże z blachy to obecnie coraz częściej spotykany widok w naszych miastach i miasteczkach. Ich zwolennicy podkreślają przede wszystkim ich niskie koszty, szybki i prosty montaż. Na pewno więc nie znikną one z naszego krajobrazu, a wręcz przeciwnie – będzie ich bez wątpienia przybywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *