Długa podróż z dzieckiem w aucie – w co najlepiej ubrać malucha?

Podróżowanie z małym dzieckiem to prawdziwe wyzwanie, które wymaga odpowiednich przygotowań. Im dłuższa podróż, tym gorzej może ją bowiem znosić maluszek. Warto więc odpowiednio wszystko zaplanować, aby podczas podróży nie pojawiły się żadne nieprzewidziane sytuacje.

Planowanie podróży z dzieckiem wymaga przede wszystkim umiejętności przewidywania. Trzeba więc zabrać ze sobą przede wszystkim jedzenie i picie dostosowane do wieku dziecka, a w przypadku starszych maluchów – także zabawki, które sprawią, że nie będą za bardzo marudne podczas podróży. Niemowlęta zwykle taką podróż przesypiają, dlatego w ich przypadku nie trzeba martwić się o zajmowanie im czasu. Ale trzeba dopilnować innych kwestii. Przede wszystkim, długą podróż należy podzielić na odcinki. Raz na jakiś czas konieczny jest postój na zmianę pieluszki czy nakarmienie dziecka. Raczej trudno będzie to zrobić podczas jazdy.

Lekkie, przewiewne ubranka na podróż

Dziecko i rozwójDziecko na długa podróż powinno być również odpowiednio ubrane. Przede wszystkim chodzi o to, by ubranka łatwo było rozpiąć i zdjąć, gdy trzeba będzie zmienić pieluszkę czy zdjąć jedną warstwę ubrania, jak okaże się, że jest za gorąco. Po drugie, trzeba pamiętać, że na czas podróży maluszek będzie znajdował się w jednej pozycji w foteliku samochodowym. Nie będzie miał zbyt wiele możliwości ruchu, dlatego warto zadbać o lekkie i przewiewne ubranka, które pozwolą skórze oddychać i nie będą powodować żadnych otarć i podrażnień. Dzieci powinny być ubierane w ubranka wysokiej jakości, najlepiej wykonane w stu procentach z naturalnych tkanin. Wszelkie sztuczne materiały są niewskazane, gdyż nie zapewniają wygody, mogą powodować odparzenia oraz reakcje alergiczne. Co więcej, niewygodne ubranko zmniejsza komfort i wygodę malucha, można więc mieć pewność, że będzie wtedy bardziej drażliwy i niespokojny. Lekkie, przewiewne ubranka sprawią natomiast, że będzie mu się dobrze spało nawet podczas bardzo długiej podróży.

Dziecięce ubranka kupuj w sprawdzonych sklepach

Ubranka dla dzieci, nie tylko na podróż, ale też na co dzień, należy kupować w sprawdzonych sklepach, które gwarantują wysoka jakość i niezawodność produktów. Chodzi o to, by nie kierować się ceną, a przede wszystkim trwałością i wysoka użytecznością. Tanie ubranka często zawierają domieszki sztucznych tkanin, a co więcej – są kiepsko uszyte. Bywa i tak, że po kilku założeniach nadają się po prostu do wyrzucenia, a po praniu tracą fason i wszystkie kolory. Sprawdzonym sklepem z ubrankami dla niemowląt jest PinkNoMore. Producent oferuje szeroki wybór ubranek, które łączą w sobie wysoką jakość z estetycznym wyglądem. Planując zakup ubranek warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale również na to, z jakich materiałów są wykonane, czy są antyalergiczne, czy można je często prać, a także, czy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, jakie muszą mieć produkty użytkowane przez dzieci.

Źródło: PinkNoMore

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *