Dodatki do OC, które warto mieć

Dodatki do OC, które warto mieć. Tylko które wybrać? Obowiązkiem każdego kierowcy jest posiadanie ważnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Jest to nic innego jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które musi mieć każdy zarejestrowany w Polsce pojazd. Ideą ubezpieczenia OC jest ochrona kierowcy przed finansowymi skutkami w razie spowodowania szkody osobie trzeciej. Niby aż tyle i tylko tyle. Polisa OC to podstawa, którą możemy rozszerzyć o dowolne dodatki, zapewniając sobie ochronę niemal absolutną. Jakie dodatki do OC warto rozważyć? 

Niezbędnik kierowcy, czyli ubezpieczenie OC i nie tylko 

W świetle przepisów prawa, każde towarzystwo ubezpieczeniowe, w ramach polisy odpowiedzialności cywilnej musi nam zagwarantować dokładnie taki sam zakres ubezpieczenia. Wybierając więc ubezpieczyciela, z którym podpiszemy umowę, kierujemy się przede wszystkim ceną. Jest to założenie słuszne jedynie po części. Jeśli interesuje nam jedynie “gołe” OC, bez żadnej dodatkowej ochrony, takie rozwiązanie może okazać się optymalne. Wybierając ubezpieczenie samochodu, warto jednak spojrzeć nieco szerzej. Towarzystwa, chcąc pozyskać klientów, rywalizują – oczywiście – ceną, ale nie tylko. Niekiedy w ramach umowy, dorzucają darmowe dodatki do OC, które mają przekonać nas do konkretnej oferty. 

Darmowe dodatki do OC: prowizoryczna ochrona czy kompleksowa dbałość? 

Ubezpieczenie OC chroni zarówno interesy nasze, jak i interesy osób trzecich. W razie spowodowania wypadku, koszty wszystkich szkód wyrządzonych na osobie czy na mieniu, zostaną wówczas pokryte z polisy. Tak naprawdę chroni więc ona nasz portfel. Chcąc zrobić coś dla z siebie, z otwartymi ramionami przyjmujemy dodatki, które do OC oferuję ubezpieczyciele. 

W ramach darmowych rozszerzeń możemy liczyć najczęściej na Assistance mini, czyli gwarancję uzyskania pomocy na drodze w razie wypadku i awarii czy chociażby darmowe wyrobienie Zielonej Karty. Niekiedy, jako gratis do ubezpieczenia OC, możemy liczyć także na ubezpieczenie NNW gwarantujące między innymi zwrot kosztów rehabilitacji czy leczenia. Weźmy jednak pod uwagę, że darmowe dodatki, które otrzymujemy poniekąd w pakiecie mają zazwyczaj bardzo okrojone wersje, a w rzeczywistości ich zakres może okazać się zupełnie nieprzydatny. 

Dodatki do OC, które warto mieć

Życie kierowcy nabiera zupełnie innych barw, kiedy ten wyposażony jest w przydatne dodatki do OC, które nie tylko sprawią, że jego codzienność będzie mniej stresująca, ale przede wszystkim zagwarantują wszechstronną ochronę. Warto więc rozważyć chociażby pełne Assistance, które zagrwanaruje nam pomoc w drodze praktycznie w każdej sytuacji, a ponadto będzie obejmowało holowanie auta bez względu na odległość czy nawet samochód zastępczy. 

Jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń, obok obowiązkowego OC, jest dobrowolne ubezpieczenie AC, które w przeciwieństwie do OC, dotyczy już naszego samochodu. Zadziała wówczas, gdy nasze auto zostanie skradzione czy zniszczone, ale także w sytuacji, gdy ulegnie szkodzie z naszej winy. Kierowca, który chce poczuć się kompleksowo zabezpieczony powinien rozważyć także ubezpieczenie NNW, które zapewnia wypłatę świadczeń zarówno kierowcy, jak i pasażerom pojazdu, którzy w wyniku wypadku doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu lub ponieśli śmierć. 

Kierowca całkiem zaopiekowany, czyli coś więcej niż (nie)zbędny dodatek

Ubezpieczenie AC, NNW czy pomoc Assistance to bez wątpienia najpopularniejsze dodatki do OC. Warto jednak wiedzieć, że jest to tak naprawdę dopiero wstęp do tego, co mogą nam zaoferować niektórzy ubezpieczyciele. W poszukiwaniu kompleksowej ochrony pomoże nam kalkulator OC, np. https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/, który nie tylko pozwoli na wyliczenie składki ubezpieczenia, ale umożliwi także porównanie pomiędzy sobą konkretnych wariantów i ułatwi wybór tego najkorzystniejszego.

Interesującą propozycję oferuje kierowcom Beesafe, gdzie wśród standardowych i popularnych dodatków, znajdziemy także te bardziej niszowe. Pakiet “Wygodny kierowcy”, w ramach którego wszelkie naprawy techniczne i blacharskie nie będą zaprzątać już naszej głowy, system BLS, czyli Bezpośrednia Likwidacja Szkód czy Ochrona prawna – to wszystko i o wiele więcej możemy znaleźć wśród dodatków, jakie proponuje swoim klientom Beesafe.

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *