Domowe sposoby walki z cellulitem

Cellulit jest odwiecznym koszmarem wielu kobiet. Pojawia się bardzo często, a walka z nim w zaawansowanych stadiach bywa bardzo trudna. Poza radykalnymi zabiegami estetycznymi istnieją jednak skuteczne metody w walce z cellulitem nawet w warunkach domowych. Jeżeli chcesz je poznać i skutecznie pozbyć się problemu we wczesnych jego fazach – zdecydowanie powinnaś przeczytać ten artykuł.

W jaki sposób powstaje cellulit?

Pomarańczowa skórna jest zmianą skórną, która powstaje poprzez zatrzymanie wody i soli w organizmie. Przyrost tkanki tłuszczowej jest również bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu. Zaniedbanie zdrowej diety, aktywności fizycznych i stanu skóry jest środowiskiem idealnym do powstawania tego schorzenia. Istnieją jednak proste metody, których przestrzeganie z pewnością pomoże w tej, często nierównej, walce.

Skuteczne, domowe metody

Walka z cellulitem domowymi sposobami jest opcją często wybieraną przez kobiety. Dzięki temu można bowiem zwalczać tę dolegliwość w już najwcześniejszych fazach. Jest to również znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Masażyści mogą być bardzo kosztowni, nie mówiąc już o zabiegach medycyny estetycznej.

W domowych warunkach możesz zmieszać olejki eteryczne. Zmieszaj olejek rozmarynowy i koper włoski z trzema łyżeczkami olejku migdałowego. Tak przygotowany preparat wcieraj w miejsce dotknięte tym problemem.  Kolejnym krokiem będzie stosowanie odpowiedniej diety. Przede wszystkim stosuj dietę nisko tłuszczową, bogatą w białko. Jedz duże ilości warzyw i owoców i produkty bogate w błonnik – takie jak płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste. Poza tym zredukuj ilość spożywanej soli tłuszczu nasyconych.

Zdecydowanie ogranicz, lub najlepiej pozbądź się wszelkich używek takich jak alkohol, papierosy czy kawę. Są one źródłem wielu szkodliwych toksyn, które sprzyjają postępowaniu cellulitu. Unikaj również napojów gazowanych!

Staraj się naturalnie oczyszczać skórę poprzez usuwanie martwego naskórka. Możesz tutaj stosować miękką myjkę lub gąbkę i podczas kąpieli masuj skórę dotkniętą tym schorzeniem. Przyspieszy to krążenie krwi, które jest niezbędne podczas walki z cellulitem. Dobrym wyjściem będzie również stosowanie naprzemiennych ciepłych i zimnych pryszniców. Do kąpieli możesz dodać dwie szklanki soli morskiej, w której spędź przynajmniej 20 minut. Można także przetestować
Cellactiv w tym zakresie.

Możesz również przygotować mieszankę zmielonej, prawdziwej kawy i balsamu do rąk. Tak przygotowany preparat wcieraj w skórę przez 2-3 minuty, a następnie zmyj go wodą.

W walce z cellulitem domowymi sposobami niezwykle ważna jest aktywność fizyczna. Możesz wybrać bieganie, pływanie lub cokolwiek innego. Ruch prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej, co jest kluczowe w walce z pomarańczową skórką. Dobrym wyjściem jest również trening siłowy, szczególnie nóg i pośladków. Napnie on i ujędrni skórę, dzięki czemu cellulit będzie zdecydowanie mniej widoczny.

Innym wyjściem będzie stosowanie mieszanki suszonego tymianku, soku grejpfrutowego i oleju kukurydzianego. Takim preparatem nacieraj miejsca dotknięte schorzeniem skórnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *