Dowóz gości weselnych do hoteli – sprawdzony biznes

Branża transportowa daje dziś całe mnóstwo możliwości osobom, które dysponują własnym autem lub większą flotą samochodową. Pomysłów na biznes jest całkiem sporo. To, jakie dochody można z takiej firmy osiągać, zależy od dobrego biznesplanu i przemyślenia wszystkich aspektów przyszłej działalności.

Bez względu na to, jaki biznes nas interesuje i na czym chcemy zarabiać, podstawą do rozpoczęcia działalności powinno być badanie rynku i sprawdzenie, jakie w naszej okolicy jest zapotrzebowanie na te usługi, które chcemy zaproponować. Jeśli interesuje nas dowożenie gości do hotelu, warto sprawdzić, czy takie firmy działają już na lokalnym rynku i czy nie mają podpisanych umów z konkretnymi hotelami. Trudno bowiem będzie wejść na rynek, który jest już mocno nasycony.

Warto współpracować z popularnymi domami weselnymi w okolicy

Dowóz gości weselnych do hoteli to dobry pomysł na biznes w przypadku tych wesel, które odbywają się w domach weselnych bez noclegu lub też, gdy miejsce ślubu jest mocno oddalone od miejsca, w którym odbywać się będzie wesele. Jeśli weźmiemy pod uwagę hotele, które dysponują salami weselnymi, pomysł na biznes dowożący gości do hoteli będzie raczej słaby. Przykładowo http://www.hotelwitek.pl/pl/conference-centre.html dysponuje zarówno salą weselną, jak i miejscami noclegowymi, przez co nie ma potrzeby organizowania żadnego transportu. Goście weselni po zakończonej imprezie udają się bowiem na nocleg w tym samym budynku. Zupełnie inaczej jest w przypadku domów weselnych, które dysponują jedynie salą weselną, natomiast nie posiadają miejsc noclegowych. Warto zrobić sobie listę takich miejsc w okolicy i spróbować nawiązać z nimi kontakty biznesowe. Jeśli podpiszemy z nimi stosowne umowy, możemy liczyć na stały i pewny zarobek, gdyż wesela odbywają się w nich praktycznie co tydzień.

Popyt na usługi jedynie na najwyższym poziomie

Kupuj bilety na FestiwaleJeżeli chcemy zarabiać na przewożeniu gości weselnych do hoteli, warto zadbać nie tylko o rynek zbytu na swoje usługi, ale również o odpowiedniej jakości samochody czy busy, którymi będziemy te usługi realizować. Jeśli nie będziemy dysponować dobrej klasy samochodami, które zapewnia wygodę i komfort podczas podróży, raczej nie ma co liczyć na zbyt duże zainteresowanie naszą ofertą. Kiepskie usługi to ostatnia rzecz, jakiej oczekują osoby, które przyjeżdżają na radosną imprezę z kompleksową obsługą. Zanim więc wejdziemy w ten biznes, warto zainwestować w dobrej jakości auta, które spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających uczestników weselnych imprez. Na początku działalności, gdy jeszcze nie wiadomo, czy biznes wypali, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni aut i wynajęcie samochodów do realizowania przewozów. Później, gdy się okaże, że biznes był strzałem w dziesiątkę, można dopiero zainwestować w zakup własnych firmowych aut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *