Dywaniki do aut – standardowe czy z wysokim rantem bocznym? Sprawdź!

Wielu kierowców samochodów nowych, jak i używanych wciąż nie zawsze decyduje się na zamontowanie dywaników do swojego pojazdu. Czy to dobre podejście do tematu czystości wnętrza auta? Oczywiście, że nie! Dywaniki do aut dostępne na rynku są produkowane z różnych materiałów – mogą być welurowe, gumowe, a nawet stworzone z wytrzymałego materiału TPE. Zanim zdecydujesz się na zakup dywaników samochodowych, pamiętaj o tym, że te powinny być idealnie dopasowane do typu samochodu, jaki posiadasz.

Jakie dywaniki do aut wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na zakup dywaników samochodowych, koniecznie weź pod uwagę fakt, iż te powinny być wykonane z jak najlepszych materiałów. Nie ma żadnych wątpliwości, że możliwym najlepszym wyborem są dywaniki do aut TPE. Te charakteryzują się przede wszystkim: bezwonnością, odpornością na przetarcia oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Zanim wybierzesz dywaniki do swojego pojazdu, weź pod uwagę takie czynniki, jak:

 

  • cena dywaników,
  • producent,
  • materiał wykonania,
  • wysokość rantu bocznego,
  • sposób montażu,
  • przeznaczenie.

Na dywanikach samochodowych nie warto oszczędzać, szczególnie z tego względu, iż ich zastosowanie w pojazdach to szansa na utrzymanie wnętrza auta w czystości przez dłuższy czas. Zanim zdecydujesz się na konkretne dywaniki do aut, koniecznie sprawdź też opinie innych konsumentów. To rzetelne źródło informacji na temat jakości wykonania oraz dopasowania dywaników do podłogi w samochodzie.

Płaskie dywaniki czy wysokie – jakie są lepsze?

Według wielu osób dywaniki z wysokim rantem bocznym – nawet na kilka centymetrów wysokości to jedyny słuszny wybór. Dlaczego? Decydując się na takie dywaniki do aut skutecznie zabezpieczysz podstawową powierzchnię podłogi przed: śniegiem, wodą, błotem, sierścią zwierzęcia, a nawet przed uszkodzeniami wynikającymi z przetarć podczas ciągłego użytkowania samochodu.

Dywaniki do aut z wysokim rantem są szczególnie polecane na zimę, choć nie ma żadnych przeciwwskazań, aby montować je do pojazdu także latem. Materiały wykonania większości dywaników dostępnych na rynku są praktycznie takie same. Topowe modele z podwyższanymi rantami posiadają też dodatkowe wzmocnienia, które zapobiegają ich zginaniu się. Dzięki temu ryzyko, że zabrudzenia i woda przedostaną się poza ich powierzchnię jest zredukowane praktycznie do zera.

Ile kosztują dobre dywaniki do aut? Jakiego producenta wybrać?

Najlepsze dywaniki do aut dostępne na rynku to wydatek od około 170 złotych za komplet na przód lub tył pojazdu. Do tego zawsze warto doliczyć koszty zakupu wkładki bagażnikowej, która będzie gwarancją zabezpieczenia powierzchni bagażnika w razie przewożenia materiałów ogrodowych, wody czy nawet zwierzęcia, którego mocz byłby wysoce szkodliwy dla wnętrza auta z chłonnego materiału. Decydując się na dywaniki do auta, warto wybrać takich producentów, jak:

  • ProLine,
  • 77,
  • El Toro.

Wybierając możliwie najlepsze dywaniki oraz wkładki, zyskasz pewność, że podłoga Twojego pojazdu nie ulegnie uszkodzeniom i zabrudzeniom, które będą trudne do usunięcia. Pamiętaj, nigdy nie szukaj nadmiernych oszczędności na etapie zakupu dywaników samochodowych. To wieloletnia inwestycja, która przekłada się na komfort użytkowania wnętrza auta, a także brak późniejszych problemów z jego regularnym czyszczeniem oraz pielęgnacją. Najlepsze na rynku dywaniki znajdziesz przede wszystkim w sklepie internetowym, gdzie możesz zamówić modele idealne dopasowane do rodzaju, marki  i modelu swojego auta.

Chemia do mycia samochodu – czym kierować się przy wyborze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *