Dzięki tym akcesoriom wygrasz każdy wyścig! Gadżety dla fanów gier samochodowych

Gry samochodowe to dosyć specyficzny gatunek, szczególnie w kwestii sterowania. Tradycyjna klawiatura i mysz, do jakich przyzwyczajeni są gracze często nie do końca spełniają swoją rolę. O ile multum przycisków i spory zakres manewrów, które możemy wykonywać kursorem to w wielu przypadkach złoty środek umożliwiający łatwe operowanie większością produkcji, takie jak strzelanki czy RPG, to w przypadku gier wyścigowych nie są one w stanie w pełni oddać uczucia dostarczanego przez prawdziwą kierownicę. Specjalne kierownice do gier nie są trudne do nabycia, ale niestety musimy liczyć się z tym, że nie znajdą raczej szerszego zastosowania niż sama rozgrywka, która i tak ogranicza się do jednego rodzaju gier.

Dlatego więc zaleca się ich kupno jedynie najbardziej oddanym gamerom, którzy oczekują większego realizmu i wygody podczas swoich wyczynów na wirtualnych drogach. Jeśli kupno takiego wyspecjalizowanego sprzętu stanowi problem i jest nie na rękę, możemy ograniczyć się do zwykłego kontrolera, pada który zaoferuje większą wygodę i operatywność niż klawisze, oferując jednak więcej opcji niż kierownica, bowiem wiele gier korzysta, a nawet zaleca używanie tego typu sprzętu.

Faktyczna przewaga.

Niejedna osoba może poddać wątpliwości, jak dużą rolę tak naprawdę gra sprzęt, a jak dużą rolę gra talent, gdy przychodzi do wirtualnej rywalizacji. Ciężko jest rozstrzygnąć tą kwestię, lecz sam fakt, że akcesoria grają pewną rolę pozostaje bez wątpliwości. Nie chodzi tutaj jedynie o wygodę i funkcjonalność, jaką niosą ze sobą określone urządzenia, ale również o faktyczną szybkość przepływu informacji przesyłanych do komputera.

Nie są to być może jakieś zatrważające liczby, ale podczas zaciętego starcia dwóch graczy mogą one odegrać kluczową rolę. Najbardziej widoczne jest to przy porównaniu zwykłej myszy i myszy laserowej. Technologia idzie naprzód, a w zdecydowanej większości przypadków postęp ten przynosi same korzyści.

Urządzenia wyjścia.

Należy również zdać sobie sprawę, że wygrywanie komputerowych wyścigów nie zależy tylko od tego, jak przesyłamy komendy do komputera, ale również od tego, w jaki sposób sam komputer prezentuje nam informacje. Ludzka reakcja zależy bezpośrednio od odbieranych bodźców, dlatego ważne jest to, aby zadbać o jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku, które oferuje nam nasz sprzęt.

Nie jest wyzwaniem znalezienie sobie odpowiednich do gry słuchawek, obecne sklepy elektroniczne prezentują szeroką ofertę, zarówno dla tych, którzy słuchają określonego gatunku muzyki, oraz tych, którzy swój wolny czas poświęcają gamingowi. Konieczne jest też zapewnienie sobie monitora o odpowiednio wysokiej rozdzielczości, ponieważ to właśnie oczy odgrywają główną rolę podczas rozgrywki. Najbardziej oddani swojej pasji gracze często uznają, że dobrym pomysłem jest ich mała, prywatna kolekcja monitorów, które wymieniają zależnie od konkretnej czynności, którą wykonują na swoim komputerze. W razie używania naszego PC do innych celów, zawsze można mieć podłączone kilka monitorów jednocześnie, co znacznie zwiększa wygodę pracy.

Jeden komentarz dla wpisu “Dzięki tym akcesoriom wygrasz każdy wyścig! Gadżety dla fanów gier samochodowych”

  1. Fajnie fajnie, ale pewnie takie gadżety kosztują. Ale, co to dla fanów motoryzacji. Sam bym kupił, tylko na taki sprzęt to pewnie trzeba oszczędzać miesiącami, choć na pewno są jakieś pomysły na zakupienie sobie odpowiednich gadżetów, właśnie “już, tu i teraz” Imprumut nebancar. Trzeba korzystać z życia, póki jeszcze trwa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *