Echo serca – rodzaje

Okazuje się, że echo serca warszawa można przeprowadzić na kilka sposobów, aby określić w najdokładniejszy sposób pracę serca. Wystarczy uzupełnić je o kilka technik, a można będzie cieszyć się z tego, że zostanie przeprowadzone w skuteczny sposób, bez najmniejszych problemów. Warto zapoznać się ze wszystkimi podstawowymi metodami, dzięki którym można wykonać badanie.

Echo serca przezklatkowe

Jest to badanie wykonywane przez ściankę klatki piersiowej. Jest to podstawowa metoda diagnostyczna, z której może skorzystać każdy kardiolog. Pozwala na postawienie rozpoznania, dlaczego występują u pacjenta omdlenia, szmery w sercu, boleści w klatce piersiowej. Wykorzystywane jest także przy diagnozowaniu zawału serca, chorób niedokrwiennych, nadciśnienia tętniczego czy schorzeń osierdzia i aorty.

Echo serca przezprzełykowe

Sonda, dzięki której wykonywane jest badanie jest wprowadzana przez gardło, a tym samym może bezpośrednio przylegać do serca. Gardło jest oczywiście znieczulane miejscowo, dlatego poza uciskiem nie odczuwa się żadnego dyskomfortu. Trzeba po prostu zrelaksować się podczas badania, starać się nie ruszać, aby kardiolog mógł uzyskać jak najlepszy obraz twojego serca i bardzo dokładnie je zbadać. Przed tym badaniem trzeba przez kilka godzin unikać jedzenia oraz picia, aby echo serca warszawa https://bodymove.pl/echo-serca-warszawa

dało miarodajny wynik. Obraz, jaki uzyskuje się podczas tego badania jest bardzo wyraźny i nie występują tutaj żadne zakłócenia anatomiczne, jakie mogą pojawić się podczas standardowego badania. Struktura serca może zostać bardzo dokładnie zbadana. Zazwyczaj na tego typu echo serca warszawa lekarz decyduje się wtedy, gdy standardowe badanie przezklatkowe nie pozwala na uzyskanie wyniku gwarantującego postawienie prawidłowej diagnozy. Najczęściej zlecane jest w przypadku rozwarstwienia aorty, skrzeplin występujących w jamie serca, przy zapaleniu wsierdzia na sztucznych zastawkach, a także podczas zaburzeń funkcjonowania protez. Nie zawsze jednak można to badanie wykonać, a lista przeciwwskazań jest dość długa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *