Ekologicznie czyste biuro – więcej korzyści niż myślisz!

Dlaczego szukając usług sprzątania biura, warto zwrócić uwagę na te firmy sprzątające biura Warszawa, które stosują ekologiczne środki czyszczące? Najlepiej działa uświadomienie sobie, jak szkodliwe substancje znajdują się w konwencjonalnych środkach. Oto one!

Amoniak

Amoniak jest często używany w środkach do czyszczenia szkła, a także w środkach do polerowania, ponieważ:

  • szybko odparowuje
  • nie pozostawia smug.

Czasami amoniak jest nawet używany jako środek czyszczący. Niestety, może szybko podrażniać drogi oddechowe, szczególnie u osób, które już cierpią na choroby płuc lub astmę. Amoniak zmieszany z wybielaczem tworzy trujący gaz, dlatego zawsze ważne jest, aby wiedzieć, które produkty zawierają wybielacz i amoniak, jeśli używasz wielu środków czyszczących.

Butoksyetanol

Butoksyetanol jest popularną substancją chemiczną występującą w wielu typach uniwersalnych środków czyszczących oraz środków do czyszczenia okien. Jest to substancja chemiczna, która nadaje niektórym środkom czyszczącym „słodki” zapach. Jednak wiadomo, że ta substancja chemiczna działa drażniąco na gardło, zwłaszcza gdy jest stosowana w zamkniętych przestrzeniach. Może również powodować uszkodzenie nerek, uszkodzenie wątroby, narkozę i inne, gdy jest wdychana w dużych ilościach.

Perchloroetylen

Perchloroetylen to neurotoksyna powszechnie występująca w odplamiaczach, środkach do czyszczenia dywanów i środkach do czyszczenia tapicerki – co oznacza, że ​​ta substancja chemiczna z dużym prawdopodobieństwem dostanie się do Twojego miejsca pracy, jeśli komercyjne środki czyszczące nie używają nietoksycznych środków czyszczących! Perchloroetylen może powodować objawy neurologiczne, takie jak zawroty głowy i utrata koordynacji. Został również sklasyfikowany przez EPA (Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska) jako „potencjalny czynnik rakotwórczy”.

Wielkie zalety nietoksycznych środków czyszczących

Najbardziej oczywistą korzyścią podczas pracy z komercyjnymi środkami czyszczącymi, które używają prawdziwie nietoksycznych środków czyszczących, jest to, że Ty i Twoi pracownicy nie będziecie cierpieć z powodu wielu niewygodnych lub wręcz niebezpiecznych objawów i skutków ubocznych wymienionych powyżej. Pracując z ekologicznymi środkami czystości przekonasz się, że istnieje wiele korzyści, o których być może nawet nie pomyślałeś.

Kiedy firmy czyszczące używają nietoksycznych środków czyszczących, powietrze wokół ciebie również będzie czystsze. Nie będziesz zmuszony wdychać drażniących chemikaliów, cierpieć przez nieustępliwy kaszel lub łaskotanie w gardle ani zastanawiać się, dlaczego astma się wzmaga.

Nietoksyczne środki czyszczące są również bardziej przyjazne dla środowiska. Wiele produktów ulega biodegradacji, co oznacza, że ​​nie będziesz przyczyniać się do nadmiernej ilości odpadów, aby uzyskać czystsze miejsce pracy. Nietoksyczne i przyjazne dla środowiska produkty są również lepsze dla lokalnej przyrody – ponieważ toksyczne chemikalia czyszczące mogą łatwo dostać się do naszej wody i szkodzić ptakom, rybom i innym zwierzętom.

Polecamy:
Wybierz najlepszy zapach do samochodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *