Ekonomiczny i pakowny dostawczak – Volkswagen Caddy czwartej generacji

volkswagen-1822992_1280

Jaki jest Caddy?

Niewielkie, zwinne, ale pojemne samochody dostawcze od zawsze cieszą się zainteresowaniem i popularnością wśród firm, w których potrzebny jest transport mniejszych towarów, niewymagający przewozu ciągnikiem siodłowym z naczepą. Wielu właścicieli przedsiębiorstw handlowych i usługowych coraz częściej zwraca się w stronę europejskich producentów tych dostawczo-osobowych pojazdów. Jednym z przedstawicieli tego segmentu jest Volkswagen Caddy, który produkowany jest przez koncern Volkswagena od ponad 40 lat i występuje w różnych wersjach nadwozia, w tym w opcjach o specjalnym przeznaczeniu, na przykład w postaci chłodni, pojazdu o wzmocnionej konstrukcji mającej na celu bezpieczny przewóz kosztowności czy wersja ambulatoryjna służąca do przewozu sprzętu medycznego lub rannych osób.

Dostępne wersje

Najnowsza wersja Caddy’ego, czyli VW Caddy czwartej generacji przygotowana została w wielu wersjach silnikowych, między innymi czterech opcjach silnika diesla o mocy od 75 do 150 koni mechanicznych, przy czym pośrednie wersje to 102 konny oszczędny BlueMotion oraz 122 konny diesel o napędzie na cztery koła. Gamę modeli Volkswagena Caddy uzupełniają silniki benzynowe o mocy od 84 do 125 koni mechanicznych, a także silnik napędzany gazem ziemnym. Również skrzynie biegów połączone z konkretnymi silnikami różnią się od siebie, oferując 5 i 6 biegów w przypadku skrzyń manualnych oraz 6 i 7 biegów w wersji zautomatyzowanej. Nowy Volkswagen Caddy posiada dobrze znaną i cenioną od lat bryłę nadwozia, przez co jest równie charakterystyczny, co niełatwy do pomylenia.

Nadwozia i przeznaczenie

Możliwości wyboru pożądanej wersji samochodu nie kończą się jednak na motorach i skrzyniach biegów – również nadwozie dostępne jest w wersji Furgon oraz Kombi. Pierwsza opcja umożliwia transport przedmiotów o długości maksymalnej około 170 cm lub 225 cm w przypadku zamówienia Furgona o dłuższym rozstawie osi. Bez różnicy pozostaje jednak wysokość miejsca ładownego i osiąga maksimum niecałych 130 cm. VW Caddy czwartej generacji w wersji kombi umożliwia z kolei przewóz do 7 osób, przy czym poza standardową piątką pozostałe dwie osoby siedzą w trzeciej linii foteli, jednak i w tym przypadku istnieje pełna możliwość składania i przesuwania siedzeń tak, by uzyskać maksymalnie dużo przestrzeni na przewóz długich elementów.

Podsumowanie

Volkswagen Caddy stanowi godnego następcę poprzednich edycji tej marki i z pewnością uzupełnia ofertę samochodów dla firm, które są niewielkie, ekonomiczne, ale też pakowne i niezawodne. Nowy Caddy bez problemu odnajdzie się w mieście i na dłuższych trasach przewożąc towary, pasażerów lub wypełniając specjalne przeznaczenie. Szeroka oferta silników i ich mocy, wersji nadwozia dostosowana do wyznaczonych zadań oraz możliwość aranżacji wnętrza, pozwalająca osiągnąć potrzebną przestrzeń z pewnością pozwoli wybrać gotową wersję lub zamówić pożądany zestaw cech niezbędny do prowadzenia danej działalności handlowej, transportowej czy usługowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *