Faktoring w branży motoryzacyjnej – od pracowników po inwestycje

Współcześnie przemysł motoryzacyjny odradza się po ciężkich gospodarczo czasach, które doprowadziły głównych producentów samochodów na skraj bankructwa, stąd firmy z branży motoryzacyjnej odnotowują wzrost sprzedaży i odkrywają nowe możliwości rozwoju. W przypadku nowych lub rozwijających się firm utrzymywanie wystarczających poziomów gotówki w celu wypełnienia zamówień klientów może szybko wyczerpać rezerwy finansowe firmy.

Duże korporacje mogą wytrzymać słabsze okresy, w których zapotrzebowanie na kapitał obrotowy przekracza środki pieniężne pochodzące z zaległych faktur. Małe i średnie przedsiębiorstwa o ustalonej pozycji lub nowe firmy z branży motoryzacyjnej mogą nie być w stanie przetrwać bez niezawodnego i spójnego przepływu środków pieniężnych. Niedobory środków pieniężnych mogą ograniczyć zdolność firmy do działania, w tym:

 • Wypełnianie bieżących zamówień dla klientów
 • Płacenie pracownikom
 • Płacenie dostawcom za materiały i zapasy
 • Reklama i marketing w celu przyciągnięcia nowych klientów
 • Rozszerzenie na nowe rynki
 • Modernizacja sprzętu lub urządzeń

Dla firm, które mają problemy z przepływem gotówki, fakturowanie nieopłaconych faktur realizowane przez firmy takie jak Idea Money może zaoferować rozwiązanie.

Jak działa faktoring w branży motoryzacyjnej?

Klienci z branży motoryzacyjnej wymagają korzystnych warunków kredytowych na swoich fakturach. Przedsiębiorstwa zaopatrzeniowe w branży motoryzacyjnej zwykle czekają od 30 do 90 dni lub dłużej, aby klient zapłacił fakturę. Faktoring branży motoryzacyjnej zamienia niezapłacone faktury w gotówkę bez konieczności czekania na płatność od klienta.

Faktoring w branży motoryzacyjnej to sprzedaż zaległych faktur Twojej firmy ze zniżką od ich wartości nominalnej. Twoja firma otrzymuje natychmiastową płatność gotówkową, której może użyć zgodnie z życzeniem, a firma faktoringowe otrzymuje płatność faktury od klienta.

Czy faktoring w branży motoryzacyjnej jest odpowiedni dla Twojej firmy?

Firma oferująca faktoring dla branży motoryzacyjnej zwykle pomaga firmom w całym kraju w rozwiązywaniu problemów z przepływem środków pieniężnych. Specjaliści ds. Rozwiązań finansowych w firmie wiedzą, że faktoring w przemyśle motoryzacyjnym może pomóc nowemu lub rozwijającemu się biznesowi, jeśli ma się problemy z przepływem środków pieniężnych, w tym:

 • Walka o pokrycie płac i kosztów operacyjnych
 • Trudności w wypełnianiu zamówień klientów z powodu niedoborów magazynowych
 • Brak możliwości zapłaty za marketing i reklamę w celu przyciągnięcia nowych klientów
 • Niemożność uzyskania finansowania z powodu nieodpowiednich dochodów lub historii kredytowej
 • Posiadanie właścicieli firm o słabej historii kredytowej
 • Niemożność skorzystania z możliwości wzrostu wymagających inwestycji kapitałowych

Dzisiejszy rynek opracował rozwiązania faktoringowe w celu rozwiązania problemów związanych z przepływami pieniężnymi firm z branży motoryzacyjnej. Warto się tym zainteresować bliżej jeśli jest się związanym z tą branżą i chce się mieć większą płynność finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *