Finansowanie samochodu – lepiej w banku czy u dealera?

Niezależnie od tego, co wybierzesz, najlepiej porównać opcje finansowania samochodu odpowiednio wcześnie. Możesz kupić samochód, ale najpierw musisz znaleźć właściwy sposób na jego sfinansowanie. Dobrą wiadomością jest to, że masz opcje: możesz uzyskać pożyczkę na samochód z banku lub unii kredytowej, lub możesz skorzystać z pomocy dealera. Chociaż oba mają swoje zalety i względy, zawsze lepiej jest być dobrze poinformowanym o swoich opcjach finansowania, zanim poprosisz o klucze.

Oto ważne wskazówki dotyczące finansowania samochodu, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Zbadaj opcje finansowania z banku zanim zaczniesz kupować samochód

Zacznij od rozmowy z bankiem, a jeśli nie wiesz który bank wybrać – zacznij od tego. Zazwyczaj możesz ubiegać się o pożyczkę bankową, nawet jeśli nie masz jeszcze określonego samochodu. Tamtejszy ekspert pomoże Ci zrozumieć wniosek o pożyczkę i proces kredytowy oraz czego się spodziewać po wizycie w salonie. Zatwierdzenie może być szybkie, szczególnie jeśli masz wyjątkową lub nawet dobrą historię kredytową, a bank zazwyczaj blokuje stopę procentową na pewien okres czasu, na przykład 30 dni kalendarzowych, podczas zakupów.

Banki często reklamują stawki promocyjne na kredyty samochodowe. A jeśli jesteś już klientem, może to pomóc w procesie zatwierdzania pożyczki. Banki często biorą pod uwagę historię relacji przy podejmowaniu decyzji kredytowych i mogą zaoferować zniżkę lub inną promocję. Może być również wygodne zarządzanie pożyczką na samochód wraz z innymi kontami finansowymi. Na przykład możesz skonfigurować przypomnienia o terminach płatności i zautomatyzowane spłaty kredytu samochodowego oraz uzyskać pomoc osobiście przy każdej wizycie w oddziale.

Upewnij się, że rozumiesz, gdzie możesz skorzystać z rozważanych pożyczek. Na przykład kredyty bankowe są dobre u większości dealerów franczyzowych i niektórych niezależnych. Możesz także skorzystać z pożyczki bankowej, jeśli kupisz samochód od prywatnego sprzedawcy.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych opcji, możesz zapoznać się z pożyczkami samochodowymi oferowanymi przez źródła internetowe, chociaż możesz nie być w stanie uzyskać pełnych szczegółów na temat oferty pożyczki, dopóki nie wybierzesz konkretnego samochodu. Kredytodawcy online mogą mieć także inne zasady i ograniczenia niż banki.

Po wybraniu samochodu dowiedz się więcej o finansowaniu od dealera

Po wybraniu samochodu i wstępnym uzyskaniu zatwierdzenia warto rozważyć opcje finansowania dostępne u dealera. Dealer będzie miał własną aplikację kredytu samochodowego i prawdopodobnie wyśle ​​wniosek kredytowy do wielu kredytodawców. Każdy pożyczkodawca wyciągnie raport kredytowy, tak jak zrobił to Twój bank. Następnie wyślą sprzedawcy swoje oferty.

Jeśli otrzymasz w ten sposób świetną ofertę finansowania, możesz sprawdzić, czy bank może chcieć poprawić warunki, aby wygrać kredyt dla siebie u ciebie. Możesz także spróbować poprosić dealera o obniżenie ceny samochodu.

Czasami dealerzy oferują finansowanie kupującym o niższej wiarygodności kredytowej. Dealer może również zaoferować dodatkowe zachęty do korzystania z ich finansowania, takie jak oprocentowanie 0% zazwyczaj przez krótszy okres lub zniżki na opcjonalne funkcje samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *