Fotografowanie ślubu i związane z tym wyzwania

Większość poniższych porad dotyczących fotografii ślubnej jest przeznaczona dla fotografów i po przeczytaniu, chcielibyśmy usłyszeć, które z tych wskazówek okażą się pomocne! Zachęcamy więc do komentowania artykułu.

Walka ze słońcem w środku dnia

Jednym z największych wyzwań związanych z fotografowaniem ślubu na świeżym powietrzu jest brak kontroli nad światłem. Jasne, że możesz wpłynąć na oś czasu lub możesz dodać sztuczne światło, o czym też sporo się mówi. Ale są szanse, że będziesz musiał sfotografować coś w środku dnia.

O ile nie chcesz, aby ludzie mrugali, a słońce świeciło im na czubku głowy, będziesz musiał podjąć wysiłek, aby pokonać to wyzwanie.

Pierwszym instynktem jest znaleźć cień. Może to być duży dąb, skraj gęstego lasu lub strona budynku. Cień zapewnia miękkie światło, ale często jest dość ograniczający w jakim kierunku i gdzie można fotografować, ale taka już jest fotografia ślubna częstochowa – to sztuka kompromisów.

Trzeba także wziąć pod uwagę, że gdy ustawisz ludzi w cieniu, słoneczne tła zostaną we wspomnieniach. Upewnij się, że ekspozycja jest dokładna i nie próbujesz umieszczać jasnych i ciemnych elementów w tym samym kadrze. Możesz uciec od tego o zachodzie słońca, ale w środku dnia prawdopodobnie wydłuży to, co może zarejestrować aparat.

Podsumowując, jeśli to możliwe, idź do cienia. Jest to zwykle najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Po drugie, dobrze jest zachęcić swoich klientów, aby słońce znajdowało się za nimi. Trzecią opcją jest obezwładnienie słońca. Możesz przyciemnić ekspozycję otoczenia, aby przewrócić kontrast. Następnie dodaj lampę błyskową z aparatu, aby wypełnić obiekty. To może stworzyć ładne światło dla pary młodej, ale często jest powolne i kłopotliwe.

Prawidłowe ustawienie światła i zrównoważenie ekspozycji zajmuje trochę czasu. Jeśli nie spieszysz się, może to być świetny sposób, a omówimy to bardziej w dalszej części. Jednak wymaga kilku ujęć. Obezwładnienie słońca jest prawie niemożliwe, jeśli masz tylko jedną lampę błyskową. Ostatnią strategią, którą możesz zastosować, jest ustawienie klientów pod kątem, aby słońce świeciło bezpośrednio na nich (lub nieco pod innym kątem) i eksponować podświetlenia. Może stworzyć to ciekawy wygląd zdjęcia i sprawdza się, jeśli chcesz pokazać dużo tła. Tak jest często w przypadku zdjęć ślubnych na zewnątrz!

Proste (ale skuteczne) korekty osi czasu dla uzyskania lepszych zdjęć

Wszyscy ślubni fotografowie powinni wiedzieć, że ustawienie osi czasu może być niezwykle pomocne w uzyskiwaniu najlepszych zdjęć. Jeśli twoja para planuje portrety w południe, a słońce jest bezpośrednio nad głową, będzie to znacznie trudniejsze niż w przypadku sesji portretowej o zachodzie słońca.

Rozmawiamy o oświetleniu i robieniu zdjęć, gdy światło jest kilka razy najlepsze z naszymi klientami. Nawet regularnie pojawia się w konsultacji przed zatrudnieniem nas. Naszym celem jest zazwyczaj przekonanie naszych klientów, że ważne jest, aby spędzić trochę czasu (nawet kilka minut) w okolicy zachodu słońca, aby wyjść i cieszyć się pięknym światłem, a przy okazji uzyskać naprawdę piękne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *