Futro naturalne – czy przechowywanie w garażu to dobry pomysł?

Futra nie są tylko na specjalne okazje. Dzisiejsza moda na futra odzwierciedla ogromną różnorodność wzornictwa i ducha tamtych lat, kiedy futra były najbardziej popularne. Te piękne elementy garderoby mogą pasować do codziennych potrzeb niektórych ludzi, inni mogą wybrać lekką przyciętą kurtkę z norek, skórzaną kurtkę motocyklową z podszewką futrzaną, a nawet odzież z futrzanym wykończeniem – współczesny futra naturalne sklep internetowy ma naprawdę sporo do zaoferowania.

Zanim więc zaczniesz magazynować swoje futra w garażu pamiętaj, że to materiał organiczny, który nie przetrwa wiecznie. Istnieją sposoby dbania o swoje futro, aby:

  • wyglądało świetnie
  • maksymalnie wydłużyć jego żywotność

Odzież futrzana może trwać przez pokolenia, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Najważniejszą częścią pielęgnacji futra jest właściwe przechowywanie i kondycjonowanie. Futra szybko wysychają bez odpowiedniego przechowywania i klimatyzacji. Właściwe warunki przechowywania to 50% wilgotności. Tego nie można powielić w domu, a tym bardziej w garażu – dlategp zaleca się przechowywanie futer w profesjonalnej firmie magazynowej w miesiącach letnich.

Czyszczenie

Oprócz klimatyzowanego pomieszczenia do przechowywania, renomowana kuśnierska zapewni inne usługi, gdy zostawisz im futra do przechowywania w lecie. Kuśnierz dokładnie zbada twoje przedmioty pod kątem niezbędnych napraw. Luźne podszewki należy przyszyć i wymienić zużyte zapięcia. Co najważniejsze, twoje przedmioty powinny być w tym momencie uwarunkowane. Brud i szkodliwe zanieczyszczenia są usuwane podczas procesu kondycjonowania, a skórzane strony przedmiotów są ożywione poprzez przywrócenie niezbędnych olejów. Proces ten spowoduje, że futro nie skurczy się, nie odbarwi ani nie zmienia kształtu. Po kondycjonowaniu futro jest następnie szkliwione – to proces, który przywraca połysk i w efekcie daje lśniące i bardziej miękkie futro.

Zawsze przechowuj futro w ciepłe dni w profesjonalnym zakładzie kuśnierskim – nigdy w pralni chemicznej. Takie miejsce jest wyposażone w schowki o kontrolowanej temperaturze, wilgotności i świetle.

Zakup futra jest inwestycją, a konsument będzie chciał wiedzieć, że jego odzież może wyglądać jak nowa jak najdłużej. Futro jest czymś, co poprawia się z wiekiem i może trwać całe życie, jeśli będzie odpowiednio pielęgnowane. Recykling futer zapewnia, że będzie noszony przez wiele lat, gdy styl odzieży przestanie być aktualny.

Pojawiło się w związku z tym ogromne ożywienie w sprzedaży futra w stylu vintage jako elementu mody dla tych, którzy lubią tęsknotę za minionymi epokami i chcą odtworzyć ten wygląd.

Kupowanie futra w stylu vintage to dobry sposób na wypróbowanie tego stylu i doświadczenie noszenia futra bez wydawania dużych pieniędzy. Ze względu na długowieczność skór futra w stylu vintage nadal można nosić przez wiele lat. Wiele artykułów z futra w stylu vintage jest sprzedawanych online lub na targach – zalecamy sprawdzenie odzieży / akcesoriów przed zakupem, aby upewnić się co do jakości i stanu futer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *