Garaż – dodatkowa wartość nieruchomości

Dodanie garażu może zapewnić szereg korzyści dla właścicieli domów. Garaże zapewniają schronienie dla samochodów i innych pojazdów, nie wspominając o dodatkowej przestrzeni do przechowywania narzędzi, ozdób świątecznych i innych artykułów gospodarstwa domowego. Ale dodanie garażu może również zwiększyć wartość Twojego domu, co może zwiększyć Twój kapitał własny i zwiększyć zwrot z inwestycji przy sprzedaży nieruchomości.

Wartość nieruchomości i zwrot z inwestycji

Według raportów z rynku nieruchomości średni zwrot z podstawowego garażu wolnostojącego wynosi około 63,7 procent. Oznacza to, że jeśli wydasz średnią krajową w wysokości 48 806 zł na średniozamożny garaż dwusilnikowy o przeciętnych wymiarach to doda to około 31 091 zł do wartości sprzedaży Twojego domu. Jednak im bardziej ekskluzywny jest garaż, tym niższy jest procentowy zwrot. Ekskluzywne garaże, które zawierają specjalne np.:

  • pojemniki,
  • ekskluzywne podłogi
  • pakiety wykończeniowe

zapewniają typowy zwrot około 55 procent. Zobacz na dostępne w przyszłym kwartale mieszkania w dzielnicy Warszawa Mokotów i potraktuj to jako swoją inspirację .

Porównanie ROI

Dodanie garażu do domu jest jedną z najlepszych opcji dodawania do wartości odsprzedaży nieruchomości poprzez ulepszenia lub dodatki. Dla porównania przebudowa łazienki zwraca średnio 54 procent kosztów projektu. Jednak kilka ulepszeń lub dodatków tworzy statystycznie lepsze wyniki niż dodatek do garażu. Na przykład, znaczna przebudowa kuchni wynosi 68,9 procent kosztów, a dodatek do drewna dodaje 77,3 procent zainwestowanych pieniędzy.

Inne oszczędności

tania laweta BerlinPrawdziwa wartość Twojego garażu nie jest uwzględniana wyłącznie w wartości odsprzedaży Twojego domu. Istnieje kilka innych sposobów, dzięki którym możesz odzyskać koszt dodania garażu. Na przykład garaże często redukują szkody pogodowe i uliczne uszkodzenia pojazdów. Garaże zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania, co może negować konieczność wynajęcia lub zakupu jednostki magazynowej. Możesz także użyć garażu jako miejsca do pracy, co pozwoli Ci zadbać o wiele prac domowych lub prac podwórkowych bez konieczności zatrudniania zewnętrznego wykonawcy. Jeśli nie planujesz wyprowadzić się z domu od razu, możesz wziąć pod uwagę te czynniki, biorąc pod uwagę koszty, biorąc pod uwagę dodatek do garażu.

Opcje

Kiedy rozważasz dodanie garażu do swojego domu, musisz zdecydować między garażem wbudowanym lub garażem wolnostojącym. Oczywiście, układ domu i wielkość działki będą głównym czynnikiem decydującym w tej decyzji. Zazwyczaj dobudowany garaż jest tańszy w budowie, ponieważ dzieli ścianę z istniejącym domem. Oszczędności te można jednak zmniejszyć, jeśli podłączenie garażu do domu stwarza poważne problemy konstrukcyjne. Wiele osób woli garaż wolnostojący, ponieważ całkowicie usuwa brud i opary z głównego budynku. Jeśli jednak mieszkasz w okolicy szczególnie narażonej na niekorzystne warunki pogodowe, lepiej jest skorzystać z garażu przydomowego, ponieważ możesz wsiąść do samochodu bez wychodzenia na zewnątrz.

Szukasz nowego mieszkania na Mokotowie? Sprawdź 3 pokojowe mieszkania na http://www.przyworonicza.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *