Gdzie lepiej serwisować auto – ASO czy zwykły warsztat?

car-1751750_960_720

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie postawione w tytule. Jeśli samochód jest jest jeszcze na gwarancji to oczywiście korzystamy z usług autoryzowanej stacji obsługi (ASO). Choć przepisy pozwalają na robienie przeglądów i napraw w dowolnym warsztacie, to nie warto rezygnować z fabrycznego serwisu, dlatego że w praktyce może to być problematyczne dla właściciela samochodu.

Zwykły warsztat w którym chcemy naprawić auto bądź dokonać jego przeglądu, musi posiadać określone możliwości żeby gwarancja udzielona przez producenta zachowała ważność. Takie możliwość posiada np. serwis Ford w mieście Katowice. Bardzo ważne jest by wpis z książki serwisowej można było potwierdzić fakturą. Faktura ta jest potwierdzeniem że wszystkie czynności wymienione w fabrycznej książce obsługowej zostały wykonane, również zaświadcza o tym że komponenty do naprawy zostały dobrane odpowiednio.

Pracownik ASO przy ponownej wizycie może w celu potwierdzenia trwania gwarancji zażądać okazania takiej faktury. W przypadku gdy elementy nie spełniają poziomu wymagań producenta, może kwestionować nieupoważnioną ingerencję mechanika. W takim wypadku ASO musi wykazać swoją rację a klient musi udowodnić że zastosował się do zaleceń producenta wozu.

Sprawdź stronę serwis Ford Katowice.

Jest też możliwość że serwis prywatny nie będzie dysponował wiedzą o zakresie naprawy, pomiarów i doboru komponentów, bowiem w niektórych książkach serwisowych brak jest wykazu czynności przeglądowych. Jakość komponentów to kolejna rzecz na którą musimy zwrócić uwagę. Warto znać jakiś zaufany warsztat co do którego uczciwości jesteśmy przekonani, który zapewni że części zamienne będą odpowiednie.

Dobry serwis Hyundai znajdziesz na Śląsku – http://wroclawski.com.pl/serwis-hyundai/

Jak widać ryzyko przy korzystaniu z nieautoryzowanych serwisów jest spore, a mówimy tylko o przeglądach, bo naprawy w okresie gwarancji wykonujemy tylko w ASO z uwagi na fakt że są darmowe.

W przypadku samochodów bez gwarancji fabrycznej, szczególnie takich mało eksploatowanych i o niewielkim przebiegu również warto korzystać z ASO. Z racji tego że współczesne samochody naszpikowane są elektroniką, nieautoryzowane serwisy mogą nie posiadać odpowiedniego oprogramowania i sprzętu do ich obsługi. Również pracownicy nie są tak wyszkoleni jak ci z serwisów autoryzowanych. Kolejną zaletą ASO jest historia serwisowa, która może być użyta np. przy sprzedaży samochodu.

Z drugiej strony właściciele kilkunastoletnich samochodów, mogą korzystać z takich miejsc jak serwis marki Ford w mieście Katowice. Naprawa tam będzie zdecydowanie tańsza niż w ASO a do tego, jakość obsługi wcale nie będzie gorsza.

3 komentarze “Gdzie lepiej serwisować auto – ASO czy zwykły warsztat?”

  1. A mnie się wydaje, że najlepszym serwisantem jest taki mechanik, który przyłoży się do swojej roboty rzetelnie. Najlepiej, aby to był jakiś znajomy. Jednak są auta, które wymagają serwisu (np. naprawy gwarancyjnej). Tylko często okazuje się, że gwarancja nie obejmuje tego, co się zepsuło i trzeba zapłacić. A w takich serwisach tanio nie jest. Przy braku gotówki warto skorzystać z pożyczka przez internet Jest szybko, przyjemnie i bez problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *