Nie mieszaj. Używaj gotowych lakierów samochodowych.

Większa rysa? Odpryski? Karoseria Twojego samochodu wymaga kosmetyki? Jesteś profesjonalistą, który lubi wygodne rozwiązania i potrzebuje gotowych produktów? Prowadzisz lakiernię? Poznaj te gotowe lakiery samochodowe, które nie wymagają mieszania.

Gotowe lakier samochodowe

Gotowe lakiery samochodowe to świetny sposób na szybką naprawę uszkodzonych elementów karoserii. Jeśli tylko znasz rodzaj i kolor lakieru samochodu, łatwo dobierzesz gotowy produkt na podstawie palety kolorów RAL. Te produkty są świetną alternatywą dla tradycyjnych mieszalni. Jednak rynek oferuje coraz więcej tego typu produktów. Jak zatem wybrać te odpowiednie?

Rodzaje lakierów samochodowych

Lakiery samochodowe możemy zdzielić ze względu na połysk lub skład. (W branży lakierniczej występuje jeszcze kilka innych podziałów, którymi posługują się zawodowcy).

Ze względu na skład, lakiery dzielimy na:

  • bezbarwne,
  • strukturalne,
  • akrylowe,
  • bazowe,
  • wodne.

Ze względu na połysk, dzieli je na:

  • matowe,
  • metaliczne,
  • perłowe,
  • specjalne.

Duża ilość samochodów, pokrywana jest lakierem matowym, który łatwo uszkodzić podczas nieodpowiedniej pielęgnacji. Podobnie jak lakiery metaliczne czy perłowe – chociaż w mniejszym stopniu. Jednakże każdy samochód prędzej czy później potrzebuje drobnych poprawek, wybranych fragmentów karoserii. Dlatego lakiernicy mają zwykle pełne ręce roboty. Dzięki gotowym lakierom, dostępnym na rynku, nie muszą oni tracić czasu na korzystanie z mieszalni. Wystarczy, że dobiorą odpowiedni lakier gotowy do użycia.

Stosowanie gotowych lakierów w branży lakierniczej

Gotowe kolory dostępne powszechnie w sklepach motoryzacyjnych, rzadko idealnie pasują do faktycznego koloru samochodu. W tych sklepach z reguły można spotkać uniwersalne kolory, które stosowane są przez amatorów — pasjonatów motoryzacji, do drobnych samodzielnych poprawek. Jednak każdy lakiernik dobrze wie, że proces lakierowania wymaga zarówno odpowiedniego przygotowana, jak i właściwej farby. Kod koloru karoserii można sprawdzić na tabliczce znamionowej samochodu i w ten sposób odnaleźć odpowiadający mu kolor gotowego lakieru.

Najlepszy lakier samochodowy

Gotowe lakiery samochodowe występują zarówno w puszce, jak i w sprayu. Te drugie są doskonałe do niewymagających zabiegów, przy zakrywaniu niewielkich uszkodzeń. Te pierwsze z kolei przeznaczone są do większych napraw. W sklepie Auto Body Repair Products znajdziesz jedne i drugie. Koniecznie odwiedź go przed lakierowaniem i złóż zamówienie. W tym sklepie, odnalezienie potrzebnego Ci produktu, będzie bardzo łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *