Historia Kolei

Wkrótce minie 200 lat od otwarcia pierwszej publicznej linii kolejowej, co miało miejsce w Anglii w 1825 roku za sprawą Georga Stephensona. To dokonanie przyczyniło się do szybkiego rozprzestrzenienia się kolei na przestrzeni najbliższych kilkudziesięciu lat w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych. Dziś efektem tego jest rozległa infrastruktura kolejowa na całym świecie. W Polsce kolei miała duże znaczenie, nie tylko w przewozie osób, ale także ładunków. Szczególnie ważnym towarem, który przewożono koleją był węgiel z kopalń na Śląsku.

Nowoczesna kolej

Dziś kolej ponownie zyskuje na popularności. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwój infrastruktury drogowej, która w godzinach szczytu jak i określonych lokacjach nie spełnia rosnących wymagań, które stawiają użytkownicy dróg, kolej wraca do łask. Zarówno w transporcie osobowym jak i towarowym. Przewagą kolei nad drogami jest to, że nie ma opóźnień związanych z korkami, wypadkami czy też trudnymi warunkami pogodowymi, które utrudniają jazdę.

Przewóz towarów

Transport kolejowy drogą lądową ma wiele zalet. Przewóz jest wykonywany bez względu na warunki atmosferyczne. Ładowność wagonów jest dużo większa niż naczepy samochodowej. Przewożenie towarów ponadgabarytowych, wielkich samochodów czy też maszyn i różnego rodzaju towarów sypkich, żywności oraz towaru na paletach. Kolejną zaletą jest niższa cena takiego transportu. Szczególnie jeśli firma transportowa posiada długoletnie doświadczenie i odpowiednie zaplecze logistyczne oraz wykwalifikowanych pracowników jak w przypadku firmy Bagat,

Zaufany przewoźnik Cargo

Bagat oferuje przewóz, prawie każdego typu towaru oraz gabarytu transportem kolejowym. Firma cieszy się zaufaniem wielu klientów z różnych branż. Doświadczenie w spedycji kolejowej towarów jak i niezbędna infrastruktura oraz terminale przeładunkowe umożliwiają szybki i bezpieczny transport ładunków eksportowych/importowych czy też tranzytowych. Bagat ma również bogate doświadczenie w przewozie międzynarodowym, nawet do tak odległych miejsc jak Kazachstan czy Rosja.

Kompleksowa spedycja kolejowa

Szereg usług oferowanych przez firmę Bagat obejmuje również usługi około transportowe, ubezpieczenie ładunku, śledzenie przesyłek, odprawy towarów i wiele więcej. Zatem jest to przewoźnik godny zaufania i polecenia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *